Právě vyšlo

Střelecká revue se věnuje ručním palným zbraním. Předmětem našeho zájmu jsou palné zbraně sportovní, sebeobranné, vojenské i lovecké. Nezapomínáme ani na vzduchovky, větrovky a plynovky, které sice nejsou palnými zbraněmi, ale pilně se jimi střílí a střílet bude.
Píšeme také o střeleckém sportu a lidech, kteří se zbraněmi umějí dobře zacházet. Můžete si u nás přečíst články o výrobcích zbraní a jejich konstruktérech.
Věnujeme se také příslušenství, které ke zbraním patří a dalším prostředkům pro sebeobranu včetně nožů.
Palné zbraně mají vztah k vojenství a vojenské technice, takže se věnujeme také těmto oborům lidské činnosti.
Nezapomínáme ani na zbraňovou legislativu a chceme přispívat k tomu, aby pro nás všechny byla přijatelná.

Vycházíme pro vás každý měsíc.

Právě nyní jsou k dostání na novinových stáncích nejnovější čísla dalších titulů našeho vydavatelství!!!

 

                  

         www.pespritelcloveka.cz                          www.casopispraktik.cz

 

              

             www.medapusik.cz

Autor: redakce
Publikováno: 22.2.2017 11:03:20
Zobrazeno: 4x
Kategorie: Právě vyšlo

Vyšlo nové číslo Střelecké revue 3/2017

Autor: redakce
Publikováno: 22.2.2017 10:46:26
Zobrazeno: 17x
Kategorie: Právě vyšlo

 

 

Před nedávnem byl ve výboru IMCO schválen návrh změny Směrnice 2008/51/ES o nabývání a držení zbraní, který bude v březnu projednáván na plénu Evropského parlamentu. O postupu vyjednávání a schvalování návrhu jsme mluvili se stínovou zpravodajkou za frakci ALDE, českou europoslankyní Ditou Charanzovou.

Autor: redakce, David Karásek
Publikováno: 21.2.2017 9:56:31
Zobrazeno: 14x
Kategorie: Právě vyšlo

 

Střelecký klub Combat Mírov pořádá 1. září 2017 již 23. ročník tradičního závodu v praktické střelbě. Závod je otevřen široké veřejnosti. Registrace závodníků probíhá do 25. srpna. 2017 přes registrační formulář na www.combatmirov.cz.

Autor: redakce
Publikováno: 20.2.2017 12:49:55
Zobrazeno: 7x
Kategorie: Právě vyšlo

Na počátku šedesátých let minulého století to byla doslova bomba. Pistole a pušky střílející raketami místo klasických nábojů. Bulvární tisk prorokoval konec standardních palných zbraní. Ale rozruch pomalu utichal a z mladších zájemců o zbraně už málokterému něco řekne název Gyrojet.

Autor: redakce
Publikováno: 15.2.2017 11:17:00
Zobrazeno: 20x
Kategorie: Právě vyšlo

Rusko je zvláštní země, ale zbraně tam nepochybně umějí. Jak se v poslední době ukazuje, neumějí tam jen ty obyčejné, na které jsme si zvykli, ale vyrábějí tam také exkluzívní flinty, které svými parametry občas někomu vyrazí dech. Těmito větami uvádí autor článek Zázračný Lobajev o dosud neznámém ruském konstruktéru velmi přesných pušek pro střelbu na velké vzdálenosti a téměř nehlučných odstřelovaček.

Autor: redakce
Publikováno: 12.2.2017 11:15:33
Zobrazeno: 26x
Kategorie: Právě vyšlo

Springfield XD neočekávaně úspěšné v USA. Zdá se, že firmě Springfield se po několika neúspěšných pokusech o prosazení vlastních pistolí konečně podařilo doplnit do nabídky i dobře prodejnou krátkou zbraň. Napovídá tomu i reakce výrobců doplňků pro ladění zbraní. Začali nabízet díly na xdéčka.

Autor: redakce
Publikováno: 10.2.2017 11:09:45
Zobrazeno: 16x
Kategorie: Právě vyšlo

Walther se snaží, a to velmi sympatickým směrem. Progresivní, ale poměrně složitý a drahý model pistole P99 upravuje směrem k jednodušším a levnějším verzím. Při tom zachovává všechny výhody původního modelu – vynikající ergonomii, originální vzhled, spolehlivost a vysokou životnost. Nejnovější varianta nazvaná CREED je hlavně určená na americký trh, kde právě vyšší cena pistolí Walther do značné míry nahrávala konkurentům.

Autor: redakce
Publikováno: 8.2.2017 11:06:01
Zobrazeno: 19x
Kategorie: Právě vyšlo

Seberou nám zbraně, nebo ne? To je hlavní otázka, která zajímá nejen majitele zbraní. Proto Střelecká revue pravidelně zveřejňuje informace o jednání v Bruselu. Téměř aktuální popis dění (téměř vzhledem k tomu, že Střelecká revue je měsíčník) najdete i v druhém čísle ročníku 2017. V článku Zprávy z EU na stranách 8 až 9 zpracoval David Karásek dobrý přehled momentálního stavu jednání Evropského parlamentu i politických čachrů kolem návrhu směrnice o zbraních z dílny Evropské komise. Na rozdíl od informací z televize, denního tisku a případně bulváru máte u článků v našem časopisu navíc jistotu, že jsou odborně na úrovni a nic nepodáváme zkresleně v rámci takzvané politické korektnosti.

Autor: redakce
Publikováno: 6.2.2017 11:03:29
Zobrazeno: 27x
Kategorie: Právě vyšlo

Vyšlo nové číslo Střelecké revue 2/2017

Autor: redakce
Publikováno: 25.1.2017 13:13:06
Zobrazeno: 160x
Kategorie: Právě vyšlo

Monografie prvního čísla Střelecké revue ročníku 2017 tentokrát potěší zájemce o historické zbraně, černoprachové revolvery a americkou občanskou válku. Na stranách 89 až 97 pod názvem Jak se Starr nestal superstar najdete podrobnou historii firmy Starr a vznik a vývoj třetího nejrozšířenějšího seveřanského revolveru v občanské válce.

Autor: redakce
Publikováno: 11.1.2017 14:15:19
Zobrazeno: 55x
Kategorie: Právě vyšlo

Další ze zajímavých článků tentokrát potěší zájemce o nože. Výrobky firmy Spyderco zapůsobily na nožířském trhu podobně jako pistole Glock. Počáteční nedůvěru vystřídalo obrovské nadšení a dnes patří nože s pavoučkem ve znaku k základnímu sortimentu nožířských obchodů po celém světě. O tom, jak se z putovního obchodu s brousky v původně pekařské dodávce stala jedna z nejznámějších nožířských firem je článek 40 let kudly s pavoukem a dírou.

Autor: redakce
Publikováno: 9.1.2017 14:13:43
Zobrazeno: 57x
Kategorie: Právě vyšlo

Nový speciál Střelecké revue právě v prodeji!!!

Po Vánocích se určitě najde spousta větších i menších kluků, kteří dostali pod stromeček obálku s penězi a chtějí si splnit velký sen. Předpokládáme, že u řady z nich to bude nákup vzduchovky. Nabídka je dnes velká ve všech cenových skupinách. A tak se snadno stane, že si v jednom obchodě něco vyberete a za pár dní zjistíte, že kousek vedle měli jiný model, který by vám vyhovoval víc. Před nákupem by tedy neměly směřovat vaše kroky do nejbližší prodejny zbraní, ale do nejbližší trafiky. V posledních dnech roku 2016 vyšlo zvláštní číslo Střelecké revue nazvané Vzduchovky pro malé a velké.

Autor: redakce
Publikováno: 8.1.2017 13:12:02
Zobrazeno: 498x
Kategorie: Právě vyšlo

Na první pohled to nepoznáte, ale za tímto názvem se skrývá kompletně „vytuněná” osmapadesátka. O firmě Gunexpert jsme již několikrát psali. Čeští střelci ji znají jako výrobce a dodavatele dílů pro ladění a modernizaci civilních i vojenských Sa 58.

Autor: redakce
Publikováno: 7.1.2017 14:10:33
Zobrazeno: 139x
Kategorie: Právě vyšlo

Zbraně se značkou Mateba, a zvlášť revolvery, patří k výtvorům, které mezi střelci doslova budí vášně. Jedna skupina tvrdí, že jsou to zmetky, které by slušný člověk nevzal do ruky, druzí jsou ochotní zaplatit nemalé částky, aby měli aspoň jeden kus doma.

Autor: redakce
Publikováno: 5.1.2017 14:08:07
Zobrazeno: 60x
Kategorie: Právě vyšlo