Právě vyšlo

Střelecká revue se věnuje ručním palným zbraním. Předmětem našeho zájmu jsou palné zbraně sportovní, sebeobranné, vojenské i lovecké. Nezapomínáme ani na vzduchovky, větrovky a plynovky, které sice nejsou palnými zbraněmi, ale pilně se jimi střílí a střílet bude.
Píšeme také o střeleckém sportu a lidech, kteří se zbraněmi umějí dobře zacházet. Můžete si u nás přečíst články o výrobcích zbraní a jejich konstruktérech.
Věnujeme se také příslušenství, které ke zbraním patří a dalším prostředkům pro sebeobranu včetně nožů.
Palné zbraně mají vztah k vojenství a vojenské technice, takže se věnujeme také těmto oborům lidské činnosti.
Nezapomínáme ani na zbraňovou legislativu a chceme přispívat k tomu, aby pro nás všechny byla přijatelná.

Vycházíme pro vás každý měsíc.

Jaro 1945 se neslo ve znamení konce nejkrvavějšího konfliktu v dějinách lidstva. Německá armáda doplňovaná pozůstatky maďarských sborů již neměla jak zacelovat své smrtelné rány a ustupovala na všech frontách, až do nitra Říše a českých zemí.
V dubnu posledního roku 2. světové války se již obyvatelé Moravy i Rakouska setkávali s vítězícími vojáky v sovětských, rumunských a bulharských uniformách, kteří společně přinášeli vytoužený mír. Protivník však nespal, a v polích jihozápadně od Brna se ještě koncem dubna odehrávaly intenzivní bojové operace. Ke krvavým srážkám docházelo také v oblasti vinařského městečka Dolní Kounice s dominantou v podobě starobylého hradu.

Autor: redakce, Edgar Pachta
Publikováno: 23.3.2017 20:52:34
Zobrazeno: 19x
Kategorie: Právě vyšlo

SBTS Aircraft Kunovice p.s. z pověření Rady SBTS ČR uspořádal IX. ročník MČR v sobotu 11. března 2017 střeleckou soutěž ve střelbě laserovou puškou tříčlenných družstev. Ve čtyřech věkových kategoriích soutěžilo 29 družstev.

Autor: redakce, Jiří Jurásek
Publikováno: 21.3.2017 12:54:56
Zobrazeno: 21x
Kategorie: Právě vyšlo

Zahájení nové sportovní sezony
Začal nový rok a spustili jsme naše sportovně střelecké soutěže. Je dobré pokračovat v osvědčených akcích. Některé z těchto soutěží se postupně stávají pěknou tradicí setkávání sportovců s velmi náročným sportem. Velmi náročným především na přísné dodržování zákonů, předpisů a pravidel, a to po celou dobu – příprava, cesta, soutěž i cesta zpět. Prostě, naše sportovní nářadí je vždy přísně sešněrováno přísnými předpisy, a pokud chceme i v budoucnu tento sport provozovat, musíme to respektovat. Z tohoto hlediska se dá říci, holt to není pro všechny, je to sport pouze pro zodpovědné.

Autor: redakce, Pavel Opletal st.
Publikováno: 18.3.2017 12:51:03
Zobrazeno: 11x
Kategorie: Právě vyšlo

Patnáctého března 2017 se v Praze na Václavském náměstí konala historicky první demonstrace držitelů legálních zbraní u nás. Pořadatelem demonstrace byly Petice proti omezování soukromých zbraní ze strany EU a Českomoravská myslivecká jednota. Na demonstraci se sešlo podle mého odhadu kolem 2000 lidí, což je na pracovní den před polednem úctyhodná účast. Mnoho účastníků přišlo na výzvu organizátorů v reflexních vestách, které se také rozdávaly na místě – jako symbol bezpečí, které legálně držené zbraně znamenají.

Autor: redakce, David Karásek
Publikováno: 17.3.2017 20:58:15
Zobrazeno: 126x
Kategorie: Právě vyšlo

Na titulní straně Střelecké revue obvykle vidíte fotografii některé moderní zbraně.  Březnovému číslu ročníku 2017 výjimečně vévodí pár historických pistolí a s nimi související titulek vypadá skoro jako rébus: Lebeda dvakrát dvě. Tento rébus představuje Mgr. Tetřev na stranách 58 až 61. Už z fotografií je zřejmé, že úplná kazeta s párem perkusních pistolí představuje sběratelský unikát.

Autor: redakce
Publikováno: 16.3.2017 9:39:22
Zobrazeno: 17x
Kategorie: Právě vyšlo

Dodávky zbraní pro americkou armádu jsou vždycky obchod za miliony dolarů. Výběrové řízení na nástupce dosluhující pistole Beretta M9 bylo už několikrát vyhlášeno a přerušeno, nebo zastaveno. Tentokrát se však objevují informace, že je konečně dobojováno a pistole pro další desetiletí vybrána. Podle zatím nezaručených zpráv by to měl být zase Evropan, SIG Sauer P320.

Autor: redakce
Publikováno: 14.3.2017 9:38:03
Zobrazeno: 27x
Kategorie: Právě vyšlo

Autor: redakce
Publikováno: 13.3.2017 12:45:28
Zobrazeno: 25x
Kategorie: Právě vyšlo

Pod značkou KelTec bude většina zájemců čekat spíš pistoli. Model KSG je ale brokovnice. A ne ledajaká. Na rozdíl od Beretty, testované pár stránek před ní, je KSG brokovnice spíš bojová. Víc než brokovnici připomíná moderní granátomet a při pohledu zepředu zjistíte, že je složena ze tří rour.

Autor: redakce
Publikováno: 12.3.2017 9:36:11
Zobrazeno: 28x
Kategorie: Právě vyšlo

Na loňských olympijských hrách v Riu získali v brokových disciplínách střelci s brokovnicí Beretta DT11 deset medailí z patnácti možných. Sportovní brokovnice Beretta patří už delší dobu mezi zbraně mistrů, ale takový jednoznačný výsledek se s nimi už dlouho nepovedl. Dlouhodobému spolupracovníkovi Střelecké revue, Ing. Helebrantovi, se podařilo „zázračnou“ Berettu podrobně prostudovat a vyzkoušet.

Autor: redakce
Publikováno: 10.3.2017 9:34:02
Zobrazeno: 20x
Kategorie: Právě vyšlo

ČZ TT z výroby ve Strakonicích, kde byla po dlouhé době obnovena výroba zbraní i slavná značka, před několika lety zaplňovaly pulty našich prodejen. V poslední době zdánlivě zmizely. Ale je to jenom zdání. V článku Druhá generace pistolí ČZ TT na stranách 18 až 21 březnového čísla Střelecké revue ročníku 2017 je představena nová varianta strakonických pistolí.

Autor: redakce
Publikováno: 8.3.2017 9:29:17
Zobrazeno: 42x
Kategorie: Právě vyšlo

V Americe proběhla první a asi největší výstava zbraní Shot Show v Las Vegas. Třetí číslo Střelecké revue má proto na mnoha stranách nejzajímavější novinky (a na další se můžeme těšit i v příštím čísle). Na stranách 12 a 13 (SR 3/2017) najdeme nejzajímavější nové pistole, strany 14 až 17 naplnilo představení sortimentu českoamerické firmy Dan Wesson a na stranách 28 a 29 jsou novinky České zbrojovky Uherský Brod pro americký trh. Většinou jsou to jenom první základní informace. Novým zbraním budou během roku věnovány podrobné články.

Autor: redakce
Publikováno: 6.3.2017 9:26:23
Zobrazeno: 33x
Kategorie: Právě vyšlo

Projednávání evropské směrnice o zbraních se chýlí k uzavření, proto jsem pro vás připravil toto shrnutí situace a možnosti dalšího postupu. V současnosti je na stole verze schválená v prosinci výborem pro vnitřní trh a ochranu spotřebitele (IMCO). Tato verze obsahuje některé změny, které jsou skutečně potřebné, jako jednotná pravidla pro trvalé znehodnocování zbraní nebo výměnu informací o pohybu legálních zbraní mezi členskými státy EU. Obsahuje ale také nesmyslné restrikce legálně držených zbraní, jako například zákaz samonabíjecích zbraní konvertovaných ze samočinných, zákaz zbraní kratších než 60 cm vybavených sklopnou pažbou, nebo zákaz zásobníků s kapacitou více než 20 nábojů (nebo více než 10 nábojů u dlouhých zbraní. Také požaduje registraci znehodnocených zbraní a předovek (nikoli však vzduchovek, jak v poslední době tvrdila některá média).  Je několik možností, jak se těmto nesmyslům ubránit.

Autor: redakce, David Karásek
Publikováno: 3.3.2017 11:17:56
Zobrazeno: 62x
Kategorie: Právě vyšlo

V sobotu 28. ledna se v areálu Markland ve Skalici nad Svitavou uskutečnilo tradiční zimní setkání klubů vojenské historie, předvádějících rekonstrukci bojů z období druhé světové války, tentokrát na téma „boj o ztracené město Feodosia“. Ačkoli občanské sdružení Renata zastoupené Danem Urbánkem pořádá lednovou „zimní bitvu“ již pěknou řádku let, na půdě skalického Marklandu to bylo letos poprvé, pokud nepočítáme malou akci, která proběhla již vloni v září.

Autor: redakce, Edgar Pachta
Publikováno: 1.3.2017 13:16:36
Zobrazeno: 33x
Kategorie: Právě vyšlo

Právě nyní jsou k dostání na novinových stáncích nejnovější čísla dalších titulů našeho vydavatelství!!!

 

                  

         www.pespritelcloveka.cz                          www.casopispraktik.cz

 

                                 

              www.medapusik.cz                                       www.bumik.cz        


Autor: redakce
Publikováno: 22.2.2017 11:03:20
Zobrazeno: 28x
Kategorie: Právě vyšlo

Vyšlo nové číslo Střelecké revue 3/2017

Autor: redakce
Publikováno: 22.2.2017 10:46:26
Zobrazeno: 116x
Kategorie: Právě vyšlo