Lepší je mít zbraň a nepotřebovat ji, než potřebovat zbraň a nemít ji.

Střelecká revue se věnuje ručním palným zbraním. Předmětem našeho zájmu jsou palné zbraně sportovní, sebeobranné, vojenské i lovecké. Nezapomínáme ani na vzduchovky, větrovky a plynovky, které sice nejsou palnými zbraněmi, ale pilně se jimi střílí a střílet bude.

Píšeme také o střeleckém sportu a lidech, kteří se zbraněmi umějí dobře zacházet. Můžete si u nás přečíst články o výrobcích zbraní a jejich konstruktérech.

Věnujeme se také příslušenství, které ke zbraním patří a dalším prostředkům pro sebeobranu včetně nožů.

Palné zbraně mají vztah k vojenství a vojenské technice, takže se věnujeme také těmto oborům lidské činnosti.

Nezapomínáme ani na zbraňovou legislativu a chceme přispívat k tomu, aby pro nás všechny byla přijatelná.

Vycházíme pro vás každý měsíc.

Vyšlo nové číslo Střelecké revue 8/2017

Autor: redakce
Publikováno: 27.7.2017 10:21:06
Zobrazeno 26x
Kategorie: Právě vyšlo

Letos v srpnu se již po 19. nedaleko obce Mladějov na Moravě (okres Svitavy) v hojném počtu sejdou členové klubů vojenské historie od nás i ze zahraničí, aby v uniformách rakousko-uherské, německé, ruské, srbské a turecké armády z období Velké války zkřížili své zbraně v bojové ukázce na území připomínajícím terén Východních Karpat.

Autor: redakce, Edgar Pachta
Publikováno: 21.7.2017 10:42:26
Zobrazeno 12x
Kategorie: Právě vyšlo

Sportovně střelecký klub AVZO Budišov n. Bud. uspořádal 5. července 2017 na státní svátek Cyrila a Mětoděje, patronů Moravy, již tradiční pátý ročník soutěže s turnajovým způsobem jednotlivých utkání.
Pravidla pro naše sportovní soutěže musí být jednoznačná a jasná. Proto také musí mít své pořadí. Takže začínáme prezentací s kontrolou dokladů, poučením o bezpečnosti a stvrzení s podpisem každého účastníka. Při slavnostním nástupu seznamujeme všechny přítomné s průběhem, jak bude losování a velkým důrazem na kontroly a bezpečnost.

Autor: redakce, Pavel Opletal st.
Publikováno: 18.7.2017 9:51:02
Zobrazeno 12x
Kategorie: Právě vyšlo

O pár stránek dál (SR 7/2017) máme podle úvodní fotky vojenskou odstřelovačku. Jak píše autor v úvodním odstavci „jsou pušky, které se řídí jediným imperativem, a tím je výkon v množství větším než malém. A jednou z těchto zbraní je model Ibex od korejské firmy Evanix. Ibex je v překladu kozorožec, což je zvíře s pořádnými rohy, a podle marketingových specialistů firmy Evanix to v nás má zřejmě vyvolat pocit, že na co rozběhnutý kozorožec zaútočí, to srazí k zemi, nebo v tom aspoň udělá díru. Musím uznat, že nejsou daleko od pravdy“.

Autor: redakce
Publikováno: 11.7.2017 13:35:51
Zobrazeno 20x
Kategorie: Právě vyšlo

Rarita vás čeká na stranách 44-45 v SR 7/2017. Molot – Glock, to je podivná kombinace už v názvu článku. Na fotografiích doslova straší něco, co vypadá jako krátký kalašnikov s ještě kratším a navíc přímým zásobníkem. Ladiči v Americe dovedou zkřížit ledaco, jenže tato zbraň má ruský křestní list.

Autor: redakce
Publikováno: 8.7.2017 13:34:17
Zobrazeno 17x
Kategorie: Právě vyšlo

Střelecká revue 7/2017 se povedla z hlediska zájemců o neobvyklé zbraně. Například na stranách 16 a 17 je čínská pistole Norinco PX-3. Technicky celkem nic nového, čínské kopie švýcarských SIGů jsme už viděli a v revui o nich psali.

Autor: redakce
Publikováno: 5.7.2017 13:30:28
Zobrazeno 21x
Kategorie: Právě vyšlo

Chorvatské pistole řady XD, které se v USA uchytily pod značkou Springfield, dostaly zajímavý přírůstek. V době, kdy se většina pistolářských firem předhání v nabídce bezkohoutových novinek s bicím mechanismem à la Glock, přichází s prvním modelem s kohoutem. Springfield XD-E je zatím sympaticky vyhlížející kompakt, zřejmě určený pro skryté nošení k sebeobraně.

Autor: redakce
Publikováno: 3.7.2017 13:27:18
Zobrazeno 27x
Kategorie: Právě vyšlo

Speciály Střelecké revue

Redakce Střelecké revue pro vás k dnešnímu dni připravila již jedenáct Speciálů, které si nyní můžete objednat na našich internetových stránkách za původní ceny.

 

 

Autor: redakce
Publikováno: 2.7.2017 8:30:18
Zobrazeno 22451x
Kategorie: Novinky

Právě nyní jsou k dostání na novinových stáncích nejnovější čísla dalších titulů našeho vydavatelství!!!

 

                   

         www.pespritelcloveka.cz                          www.casopispraktik.cz

 

                             

              www.medapusik.cz                                       www.bumik.cz        


Autor: redakce
Publikováno: 30.6.2017 11:03:20
Zobrazeno 107x
Kategorie: Právě vyšlo

Nevyhnete se tomu. Padá to na vás ze všech mainstreamových médií. Tu či onde zaútočí banda šílenců, zfanatizovaných hovad a povraždí několik lidí a média to důkladně rozmažou. A já jsem si najednou uvědomil, jak zoufale nepřipraveni jsme na podobné kritické situace. Nejsem věřící v klasickém slova smyslu, ale hluboce se mě dotkla vražda faráře ve francouzském kostele. Není to tak dlouho, co fanatik zaútočil kladivem na policejní hlídku v Paříži u Notre Dame. Hlídka ho na místě zlikvidovala, ale přesto, v nastalém zmatku policie nechala sedět desítky nevinných nezúčastněných osob v katedrále s rukama nad hlavou. V chrámu Páně, kdysi místě azylu a útočiště. Jak stádo ovcí nebo tlupu trestanců. A co máte dělat? Čekat až to zase někde bouchne? A co pak? Kdo mi pomůže a ochrání mě a moje blízké?

Autor: redakce
Publikováno: 29.6.2017 12:16:51
Zobrazeno 37x
Kategorie: Právě vyšlo
Pietní akt k uctění památky hrdinů heydrichiády

Dne 18. 6. jsme si připomněli důležité výročí (letos už 75.), kdy roku 1942 padli v kryptě Chrámu svatého Cyrila a Metoděje českoslovenští parašutisté včetně těch, kteří uskutečnili atentát na Heydricha.
K tryzně na počest parašutistů nás pozvalo Ministerstvo obrany České republiky, Generální štáb AČR, Vojenský historický ústav, Odbor pro válečné veterány, Pravoslavný katedrální chrám svatých Cyrila a Metoděje, Český svaz bojovníků za svobodu a Sdružení domácího odboje a partyzánů. Pietnímu aktu za účasti politické reprezentace, legionářů, sokolů, skautů, vojáků, válečných veteránů i pamětníků heydrichiády, který se již pravidelně od roku 1945 uskutečňuje v Resslově ulici, přihlížely stovky lidí.

Autor: redakce
Publikováno: 29.6.2017 11:47:04
Zobrazeno: 226x
Kategorie: Právě vyšlo

Stejně tak, jako slavný plakát lorda Kitchenera vyzýval za první světové války britské občany, aby šli bojovat za svou vlast, která byla tehdy v zoufalé situaci, musíme nyní vyzvat všechny české občany, aby se zapojili do kampaně za zachování jejich práv a za bezpečnost jejich vlasti.
V minulých dvou číslech Střelecké revue jsme v každém úvodníku záměrně jen stroze a až poraženecky uvedli trudná fakta o situaci s evropskou směrnicí o zbraních, abychom jasně ukázali, že situace je zoufalá stejně jako ve zmíněné Británii za první světové války a především, abychom tím „natlakovali“ vůli vás občanů, jít odhodlaně bránit svá práva.
Pokud jste někdy v životě dočetli nějaký náš článek jen kousek pod úvod jako teď, tak nyní, prosím, udělejte výjimku a třeba i poprvé v životě si přečtěte tento článek – tuto výzvu, celou. Až pak se totiž budete moci objektivně rozhodnout, jestli něco uděláte a co konkrétního uděláte pro budoucnost svou a svých potomků.

Autor: redakce, Jaroslav Pekařík
Publikováno: 16.6.2017 11:01:46
Zobrazeno 5716x
Kategorie: Právě vyšlo

nepůjde o zvíře, ale o vzduchovku. Tentokrát se zblízka podíval na model Gamo Coyote. Na rozdíl od běžných výrobků tohoto velkopodniku na vzduchovky není pružinový, ale na předem stlačený vzduch v nádržce. Větrovky obvykle patří do vyšší cenové skupiny a tak se test zaměřil na porovnání výbavy, konstrukce a řemeslného provedení této poměrně levné zbraně s konkurencí a dražšími modely.

Autor: redakce
Publikováno: 9.6.2017 14:07:15
Zobrazeno 54x
Kategorie: Právě vyšlo

Dělá se jich pár kusů za rok, stojí na české poměry pořádný balík, ale když promluví, tak to stojí za to. Máme na mysli těžké opakovací kulovnice na největší tropickou zvěř. Poměrně málo lidí ví, že se v Uherském Brodu takové zbraně dělají a mají už poměrně dlouhou tradici – začínalo se modelem ZKK 602 v roce 1967. Ve Střelecké revui číslo 6/2017 vám můžeme představit nejnovější model tropické kulovnice CZ 550, provedení Safari Classics II.

Autor: redakce
Publikováno: 7.6.2017 14:04:16
Zobrazeno 41x
Kategorie: Právě vyšlo

Značku Kimber zná i u nás většina střelců a zbraně s nepřehlédnutelným logem se běžně vyskytují v našich obchodech. Na jarních výstavách zbraní tento výrobce předvedl řadu novinek a inovací. Jenom jejich stručné představení zabírá strany 18 až 22 Střelecké revue 6/2017.

Autor: redakce
Publikováno: 5.6.2017 14:02:09
Zobrazeno 59x
Kategorie: Právě vyšlo

Evropská unie nás nepotěšila, ani my ji nepotěšíme. Směrnicí o zpřísnění zákonů o držení zbraní se Střelecká revue zabývá od prvních informací o její přípravě. I přes poměrně silný odpor byla směrnice schválena. Naši redaktoři se konečně dostali k oficiálnímu textu a tak mohli vytáhnout hlavní body. V článku Co přináší směrnice EU na stranách 10 a 11 červnového čísla Střelecké revue 2017 jsou přehledně uvedeny hlavní body, které se mohou dotknout většiny našich střelců. Při čtení toho, co vymysleli bruselští „odborníci“, by normálně myslící člověk střídavě prasknul smíchy a střídavě plakal. Výsledek bude asi ve všech zemích stejný: nebývalý nárůst počtu neregistrovaných zbraní.

Autor: redakce
Publikováno: 3.6.2017 14:00:26
Zobrazeno 69x
Kategorie: Právě vyšlo
Legiovlak 2017

Projekt Legiovlak (naposledy jsme o něm psali v č. 8/2016), s jehož pomocí se Československá obec legionářská od roku 2015 snaží široké veřejnosti připomenout jednu z nejslavnějších kapitol naší novodobé historie, letos na jaře zamířil do dalších regionů. Podle počtů a ohlasů návštěvníků to ČsOL vzala za správný konec. Však je taky na co se koukat, nemluvě o zajímavých pocitech, které v nás dnes vyvolává samotná připomínka toho, že v letech 1918–1920 byli čs. legionáři vládci Transsibiřské magistrály a přinejmenším zčásti rozhodovali o osudu jedné obrovské říše...

Autor: redakce
Publikováno: 29.5.2017 9:37:43
Zobrazeno: 559x
Kategorie: Akce

Kvalitní závod v LOS (puška, 7. 5. 2017) lze u nás v Česku úspěšně dělat jen na některých střelnicích. Nejen technické zázemí střelnice je však důležité. Dobrý závod dělají v LOS pěkné střelecké situace a kvalitní rozhodčí. Vymyslet pěkné střelecké situace považuji za nejtěžší. Střelecká situace stojí v LOS na příběhu, legendě. V LOS pořadatel nemůže jen tak nějak nainstalovat terče a zástěny do prostoru a pak na ně nechat střílet. V LOS se snažíme nejen si jako sportovci pěkně zastřílet, ale snažíme se také střeleckou veřejnost vychovávat k bezpečnému a zákonnému používání zbraně.

Autor: redakce, Jan Prepletaný
Publikováno: 27.5.2017 10:01:40
Zobrazeno 68x
Kategorie: Závody
Lucern 2017

Lucernská obloha byla 24. března šedá, teplota kolem 12 °C, ale nepršelo. Správné počasí k návštěvě 43. burzy zbraní. Výstavní prostory Lugahalla se tradičně otevřely v 10.00 hodin. Zájem byl víc než značný, ještě hodinu po otevření byla před pokladnami asi 200metrová fronta návštěvníků, což je ve Švýcarsku značně neobvyklé. 110 vystavovatelů mělo kvalitní nabídky jak palných, tak chladných zbraní a samozřejmě různých doplňků včetně textilu a inkurantu. O bezpečnost návštěvníků se staralo několik uniformovaných policistů a tucet detektivů obojího pohlaví v civilu. Během třídenní burzy přišlo víc než 10 000 návštěvníků. Příští, 44. burza bude 23.–25. března 2018.

Autor: redakce
Publikováno: 5.5.2017 17:08:25
Zobrazeno: 764x
Kategorie: Akce
Army den v Atriu Flora

26. dubna 2017 pražské obchodní centrum Atrium Flora spolu s Armádou České republiky a Hradní stráží uspořádali v prostorách nákupního centra již druhý ročník úspěšné akce s názvem Army den.
Obchodní centrum Atrium Flora oslovilo profesionály z Armády České republiky a Hradní stráže a společně připravili pro návštěvníky speciální akci, na které měli příležitost dozvědět se řadu informací souvisejících s bezpečností, vojenskou technikou a každodenní prací našich vojáků.

Autor: redakce
Publikováno: 30.4.2017 13:24:01
Zobrazeno: 798x
Kategorie: Akce
Libuše volá Londýn

V noci z pátku 31. března na sobotu 1. dubna 2017 se z domu na Sádkách čp. 148 v Lázních Bohdaneč po tři čtvrtě století opět ozvalo vysílání radiostanice Libuše (i když tentokrát jen její repliky) coby originální připomínka jedné z nejslavnějších kapitol druhého československého odboje – působení zpravodajské skupiny Silver A. Na apríla, který se vytasil s nebývale slunečným počasím, pak od devíti hodin začal v areálu zdejšího Rybničního hospodářství zajímavý doprovodný program, jehož organizace se chopila známá Rota Nazdar spolu s nadklubovým sdružením Benešovi muži. K vidění byl tábor Československé samostatné brigády ve Velké Británii, výcvik parašutistů, komentované ukázky praktického používání výbavy parašutistů nebo činnost radiotelegrafistů.

Autor: redakce
Publikováno: 6.4.2017 11:08:31
Zobrazeno: 1084x
Kategorie: Akce