Lepší je mít zbraň a nepotřebovat ji, než potřebovat zbraň a nemít ji.

Střelecká revue se věnuje ručním palným zbraním. Předmětem našeho zájmu jsou palné zbraně sportovní, sebeobranné, vojenské i lovecké. Nezapomínáme ani na vzduchovky, větrovky a plynovky, které sice nejsou palnými zbraněmi, ale pilně se jimi střílí a střílet bude.

Píšeme také o střeleckém sportu a lidech, kteří se zbraněmi umějí dobře zacházet. Můžete si u nás přečíst články o výrobcích zbraní a jejich konstruktérech.

Věnujeme se také příslušenství, které ke zbraním patří a dalším prostředkům pro sebeobranu včetně nožů.

Palné zbraně mají vztah k vojenství a vojenské technice, takže se věnujeme také těmto oborům lidské činnosti.

Nezapomínáme ani na zbraňovou legislativu a chceme přispívat k tomu, aby pro nás všechny byla přijatelná.

Vycházíme pro vás každý měsíc.

Vyšlo nové číslo Střelecké revue 5/2017

Autor: redakce
Publikováno: 26.4.2017 10:24:39
Zobrazeno 56x
Kategorie: Právě vyšlo

Speciály Střelecké revue

Redakce Střelecké revue pro vás k dnešnímu dni připravila již jedenáct Speciálů, které si nyní můžete objednat na našich internetových stránkách za původní ceny.

 

 

Autor: redakce
Publikováno: 24.4.2017 8:30:18
Zobrazeno 21718x
Kategorie: Novinky

Pražské obchodní centrum Atrium Flora se spolu s Armádou České republiky a Hradní stráží rozhodly uspořádat v prostorách nákupního centra již druhý ročník úspěšné akce s názvem Army den. Přijďte si příští týden ve středu 26. dubna prohlédnout práci Armády ČR a Hradní stráže, uvidíte nejen vojáky při cvičeních, ale také přehlídku používaných zbraní a techniky a spoustu dalšího.

Autor: redakce
Publikováno: 22.4.2017 19:15:07
Zobrazeno 17x
Kategorie: Akce

Jako v téměř v každém čísle Střelecké revue tak i v letošní čtverce nechybí články pro sběratele a zájemce o historické zbraně. Beretta 1918 je prakticky zapomenuté pokračování vývoje prvního „ručního kulometu“ – dnes označovaného jako samopal Vilar Perosa. O tom, co vzniklo z podivného křížence pistole a dvojhlavňového kulometu si můžete přečíst na stranách 68 až 70 SR 4/2017. A vzhledem k tomu, že se našel puškař, který vyrobil repliku, můžete se i dozvědět jak to střílelo.

Autor: redakce
Publikováno: 11.4.2017 9:47:24
Zobrazeno 27x
Kategorie: Právě vyšlo

Napadlo by vás udělat moderní jednoranovou kapesní pistoli na puškové náboje? U nás i v Evropě by si asi všichni klepali na čelo. Ale Amerika je v některých oborech stále země neomezených možností, a tak tam podobný nápad najde zákazníky, i když v dnešní době to budou nejspíš sběratelé zbraní. V článku Heizerovy hračky autor představuje zajímavé deringery firmy Heitzer Defense.

Autor: redakce
Publikováno: 9.4.2017 9:44:33
Zobrazeno 29x
Kategorie: Právě vyšlo

Hned na další straně za CZ P-10 začíná článek o jednom z pravděpodobných konkurentů, přinejmenším na americkém trhu. Remington RP9 už svým vnějším vzhledem prozrazuje, že patří do stejné skupiny jako CZ P-10. Na rozdíl od české pistole, která se hlásí do zbraní střední velikosti, je to pořádný kus oceli a plastu, armádní pistole v plné velikosti.

Autor: redakce
Publikováno: 7.4.2017 9:43:03
Zobrazeno 72x
Kategorie: Právě vyšlo
Libuše volá Londýn

V noci z pátku 31. března na sobotu 1. dubna 2017 se z domu na Sádkách čp. 148 v Lázních Bohdaneč po tři čtvrtě století opět ozvalo vysílání radiostanice Libuše (i když tentokrát jen její repliky) coby originální připomínka jedné z nejslavnějších kapitol druhého československého odboje – působení zpravodajské skupiny Silver A. Na apríla, který se vytasil s nebývale slunečným počasím, pak od devíti hodin začal v areálu zdejšího Rybničního hospodářství zajímavý doprovodný program, jehož organizace se chopila známá Rota Nazdar spolu s nadklubovým sdružením Benešovi muži. K vidění byl tábor Československé samostatné brigády ve Velké Británii, výcvik parašutistů, komentované ukázky praktického používání výbavy parašutistů nebo činnost radiotelegrafistů.

Autor: redakce
Publikováno: 6.4.2017 11:08:31
Zobrazeno: 207x
Kategorie: Akce

Pistole CZ P-10 C je hlavní novinka České zbrojovky Uherský Brod pro rok 2017. Podle vnějších znaků a bicího systému by to měl být další glockoid, jak někteří autoři nazývají pistole připomínající stále populární Glocky. Česká zbrojovka Uherský Brod podobnou zbraň už dělala, ale model CZ 100 je téměř zapomenutý. Při studiu nové zbraně zblízka zjistíte, že P-10 má se stovkou společného jenom výrobce.

Autor: redakce
Publikováno: 5.4.2017 9:39:56
Zobrazeno 64x
Kategorie: Právě vyšlo

Právě nyní jsou k dostání na novinových stáncích nejnovější čísla dalších titulů našeho vydavatelství!!!

 

                   

         www.pespritelcloveka.cz                          www.casopispraktik.cz

 

                                

              www.medapusik.cz                                       www.bumik.cz        


Autor: redakce
Publikováno: 28.3.2017 11:03:20
Zobrazeno 54x
Kategorie: Právě vyšlo

Jaro 1945 se neslo ve znamení konce nejkrvavějšího konfliktu v dějinách lidstva. Německá armáda doplňovaná pozůstatky maďarských sborů již neměla jak zacelovat své smrtelné rány a ustupovala na všech frontách, až do nitra Říše a českých zemí.
V dubnu posledního roku 2. světové války se již obyvatelé Moravy i Rakouska setkávali s vítězícími vojáky v sovětských, rumunských a bulharských uniformách, kteří společně přinášeli vytoužený mír. Protivník však nespal, a v polích jihozápadně od Brna se ještě koncem dubna odehrávaly intenzivní bojové operace. Ke krvavým srážkám docházelo také v oblasti vinařského městečka Dolní Kounice s dominantou v podobě starobylého hradu.

Autor: redakce, Edgar Pachta
Publikováno: 23.3.2017 20:52:34
Zobrazeno 79x
Kategorie: Právě vyšlo

SBTS Aircraft Kunovice p.s. z pověření Rady SBTS ČR uspořádal IX. ročník MČR v sobotu 11. března 2017 střeleckou soutěž ve střelbě laserovou puškou tříčlenných družstev. Ve čtyřech věkových kategoriích soutěžilo 29 družstev.

Autor: redakce, Jiří Jurásek
Publikováno: 21.3.2017 12:54:56
Zobrazeno 42x
Kategorie: Právě vyšlo

Zahájení nové sportovní sezony
Začal nový rok a spustili jsme naše sportovně střelecké soutěže. Je dobré pokračovat v osvědčených akcích. Některé z těchto soutěží se postupně stávají pěknou tradicí setkávání sportovců s velmi náročným sportem. Velmi náročným především na přísné dodržování zákonů, předpisů a pravidel, a to po celou dobu – příprava, cesta, soutěž i cesta zpět. Prostě, naše sportovní nářadí je vždy přísně sešněrováno přísnými předpisy, a pokud chceme i v budoucnu tento sport provozovat, musíme to respektovat. Z tohoto hlediska se dá říci, holt to není pro všechny, je to sport pouze pro zodpovědné.

Autor: redakce, Pavel Opletal st.
Publikováno: 18.3.2017 12:51:03
Zobrazeno 33x
Kategorie: Právě vyšlo

Patnáctého března 2017 se v Praze na Václavském náměstí konala historicky první demonstrace držitelů legálních zbraní u nás. Pořadatelem demonstrace byly Petice proti omezování soukromých zbraní ze strany EU a Českomoravská myslivecká jednota. Na demonstraci se sešlo podle mého odhadu kolem 2000 lidí, což je na pracovní den před polednem úctyhodná účast. Mnoho účastníků přišlo na výzvu organizátorů v reflexních vestách, které se také rozdávaly na místě – jako symbol bezpečí, které legálně držené zbraně znamenají.

Autor: redakce, David Karásek
Publikováno: 17.3.2017 20:58:15
Zobrazeno 185x
Kategorie: Právě vyšlo

Na titulní straně Střelecké revue obvykle vidíte fotografii některé moderní zbraně.  Březnovému číslu ročníku 2017 výjimečně vévodí pár historických pistolí a s nimi související titulek vypadá skoro jako rébus: Lebeda dvakrát dvě. Tento rébus představuje Mgr. Tetřev na stranách 58 až 61. Už z fotografií je zřejmé, že úplná kazeta s párem perkusních pistolí představuje sběratelský unikát.

Autor: redakce
Publikováno: 16.3.2017 9:39:22
Zobrazeno 43x
Kategorie: Právě vyšlo

Dodávky zbraní pro americkou armádu jsou vždycky obchod za miliony dolarů. Výběrové řízení na nástupce dosluhující pistole Beretta M9 bylo už několikrát vyhlášeno a přerušeno, nebo zastaveno. Tentokrát se však objevují informace, že je konečně dobojováno a pistole pro další desetiletí vybrána. Podle zatím nezaručených zpráv by to měl být zase Evropan, SIG Sauer P320.

Autor: redakce
Publikováno: 14.3.2017 9:38:03
Zobrazeno 51x
Kategorie: Právě vyšlo

Autor: redakce
Publikováno: 13.3.2017 12:45:28
Zobrazeno 56x
Kategorie: Právě vyšlo

Pod značkou KelTec bude většina zájemců čekat spíš pistoli. Model KSG je ale brokovnice. A ne ledajaká. Na rozdíl od Beretty, testované pár stránek před ní, je KSG brokovnice spíš bojová. Víc než brokovnici připomíná moderní granátomet a při pohledu zepředu zjistíte, že je složena ze tří rour.

Autor: redakce
Publikováno: 12.3.2017 9:36:11
Zobrazeno 59x
Kategorie: Právě vyšlo

Na loňských olympijských hrách v Riu získali v brokových disciplínách střelci s brokovnicí Beretta DT11 deset medailí z patnácti možných. Sportovní brokovnice Beretta patří už delší dobu mezi zbraně mistrů, ale takový jednoznačný výsledek se s nimi už dlouho nepovedl. Dlouhodobému spolupracovníkovi Střelecké revue, Ing. Helebrantovi, se podařilo „zázračnou“ Berettu podrobně prostudovat a vyzkoušet.

Autor: redakce
Publikováno: 10.3.2017 9:34:02
Zobrazeno 44x
Kategorie: Právě vyšlo

ČZ TT z výroby ve Strakonicích, kde byla po dlouhé době obnovena výroba zbraní i slavná značka, před několika lety zaplňovaly pulty našich prodejen. V poslední době zdánlivě zmizely. Ale je to jenom zdání. V článku Druhá generace pistolí ČZ TT na stranách 18 až 21 březnového čísla Střelecké revue ročníku 2017 je představena nová varianta strakonických pistolí.

Autor: redakce
Publikováno: 8.3.2017 9:29:17
Zobrazeno 95x
Kategorie: Právě vyšlo

Otevřený dopis primárně určený Vládě České republiky a poslancům a senátorům Parlamentu České republiky

Věc: Bruselská paranoia.

Úvodem mi dovolte se představit: Jiří Kunc narozen 30. 4. 1949, což svědčí o skutečnosti, že jsem půl života budoval socialismus a půl kapitalismus. Ale jedna hodnota byla u mne na nejvyšším stupni žebříčku hodnot po celou dobu. A to obyčejná malá lidská svoboda. Čím více bylo této lidské svobody, tím jsem byl spokojenější. Za minulých komunistů této výsady příliš nebylo a v dnech dnešních mizí jedna po druhé. Přes veškeré jsem se angažoval.

Autor: redakce, Jiří Kunc
Publikováno: 7.3.2017 13:46:11
Zobrazeno 107x
Kategorie: Novinky

V Americe proběhla první a asi největší výstava zbraní Shot Show v Las Vegas. Třetí číslo Střelecké revue má proto na mnoha stranách nejzajímavější novinky (a na další se můžeme těšit i v příštím čísle). Na stranách 12 a 13 (SR 3/2017) najdeme nejzajímavější nové pistole, strany 14 až 17 naplnilo představení sortimentu českoamerické firmy Dan Wesson a na stranách 28 a 29 jsou novinky České zbrojovky Uherský Brod pro americký trh. Většinou jsou to jenom první základní informace. Novým zbraním budou během roku věnovány podrobné články.

Autor: redakce
Publikováno: 6.3.2017 9:26:23
Zobrazeno 57x
Kategorie: Právě vyšlo

Projednávání evropské směrnice o zbraních se chýlí k uzavření, proto jsem pro vás připravil toto shrnutí situace a možnosti dalšího postupu. V současnosti je na stole verze schválená v prosinci výborem pro vnitřní trh a ochranu spotřebitele (IMCO). Tato verze obsahuje některé změny, které jsou skutečně potřebné, jako jednotná pravidla pro trvalé znehodnocování zbraní nebo výměnu informací o pohybu legálních zbraní mezi členskými státy EU. Obsahuje ale také nesmyslné restrikce legálně držených zbraní, jako například zákaz samonabíjecích zbraní konvertovaných ze samočinných, zákaz zbraní kratších než 60 cm vybavených sklopnou pažbou, nebo zákaz zásobníků s kapacitou více než 20 nábojů (nebo více než 10 nábojů u dlouhých zbraní. Také požaduje registraci znehodnocených zbraní a předovek (nikoli však vzduchovek, jak v poslední době tvrdila některá média).  Je několik možností, jak se těmto nesmyslům ubránit.

Autor: redakce, David Karásek
Publikováno: 3.3.2017 11:17:56
Zobrazeno 88x
Kategorie: Právě vyšlo

V sobotu 28. ledna se v areálu Markland ve Skalici nad Svitavou uskutečnilo tradiční zimní setkání klubů vojenské historie, předvádějících rekonstrukci bojů z období druhé světové války, tentokrát na téma „boj o ztracené město Feodosia“. Ačkoli občanské sdružení Renata zastoupené Danem Urbánkem pořádá lednovou „zimní bitvu“ již pěknou řádku let, na půdě skalického Marklandu to bylo letos poprvé, pokud nepočítáme malou akci, která proběhla již vloni v září.

Autor: redakce, Edgar Pachta
Publikováno: 1.3.2017 13:16:36
Zobrazeno 49x
Kategorie: Právě vyšlo