Lepší je mít zbraň a nepotřebovat ji, než potřebovat zbraň a nemít ji.

Střelecká revue se věnuje ručním palným zbraním. Předmětem našeho zájmu jsou palné zbraně sportovní, sebeobranné, vojenské i lovecké. Nezapomínáme ani na vzduchovky, větrovky a plynovky, které sice nejsou palnými zbraněmi, ale pilně se jimi střílí a střílet bude.

Píšeme také o střeleckém sportu a lidech, kteří se zbraněmi umějí dobře zacházet. Můžete si u nás přečíst články o výrobcích zbraní a jejich konstruktérech.

Věnujeme se také příslušenství, které ke zbraním patří a dalším prostředkům pro sebeobranu včetně nožů.

Palné zbraně mají vztah k vojenství a vojenské technice, takže se věnujeme také těmto oborům lidské činnosti.

Nezapomínáme ani na zbraňovou legislativu a chceme přispívat k tomu, aby pro nás všechny byla přijatelná.

Vycházíme pro vás každý měsíc.

Právě nyní jsou k dostání na novinových stáncích nejnovější čísla dalších titulů našeho vydavatelství!!!

 

                  

         www.pespritelcloveka.cz                          www.casopispraktik.cz

 

              

             www.medapusik.cz

Autor: redakce
Publikováno: 22.2.2017 11:03:20
Zobrazeno 4x
Kategorie: Právě vyšlo

Vyšlo nové číslo Střelecké revue 3/2017

Autor: redakce
Publikováno: 22.2.2017 10:46:26
Zobrazeno 17x
Kategorie: Právě vyšlo

 

 

Před nedávnem byl ve výboru IMCO schválen návrh změny Směrnice 2008/51/ES o nabývání a držení zbraní, který bude v březnu projednáván na plénu Evropského parlamentu. O postupu vyjednávání a schvalování návrhu jsme mluvili se stínovou zpravodajkou za frakci ALDE, českou europoslankyní Ditou Charanzovou.

Autor: redakce, David Karásek
Publikováno: 21.2.2017 9:56:31
Zobrazeno 14x
Kategorie: Právě vyšlo

 

Střelecký klub Combat Mírov pořádá 1. září 2017 již 23. ročník tradičního závodu v praktické střelbě. Závod je otevřen široké veřejnosti. Registrace závodníků probíhá do 25. srpna. 2017 přes registrační formulář na www.combatmirov.cz.

Autor: redakce
Publikováno: 20.2.2017 12:49:55
Zobrazeno 7x
Kategorie: Právě vyšlo

Na počátku šedesátých let minulého století to byla doslova bomba. Pistole a pušky střílející raketami místo klasických nábojů. Bulvární tisk prorokoval konec standardních palných zbraní. Ale rozruch pomalu utichal a z mladších zájemců o zbraně už málokterému něco řekne název Gyrojet.

Autor: redakce
Publikováno: 15.2.2017 11:17:00
Zobrazeno 20x
Kategorie: Právě vyšlo

Rusko je zvláštní země, ale zbraně tam nepochybně umějí. Jak se v poslední době ukazuje, neumějí tam jen ty obyčejné, na které jsme si zvykli, ale vyrábějí tam také exkluzívní flinty, které svými parametry občas někomu vyrazí dech. Těmito větami uvádí autor článek Zázračný Lobajev o dosud neznámém ruském konstruktéru velmi přesných pušek pro střelbu na velké vzdálenosti a téměř nehlučných odstřelovaček.

Autor: redakce
Publikováno: 12.2.2017 11:15:33
Zobrazeno 26x
Kategorie: Právě vyšlo

Springfield XD neočekávaně úspěšné v USA. Zdá se, že firmě Springfield se po několika neúspěšných pokusech o prosazení vlastních pistolí konečně podařilo doplnit do nabídky i dobře prodejnou krátkou zbraň. Napovídá tomu i reakce výrobců doplňků pro ladění zbraní. Začali nabízet díly na xdéčka.

Autor: redakce
Publikováno: 10.2.2017 11:09:45
Zobrazeno 16x
Kategorie: Právě vyšlo

Walther se snaží, a to velmi sympatickým směrem. Progresivní, ale poměrně složitý a drahý model pistole P99 upravuje směrem k jednodušším a levnějším verzím. Při tom zachovává všechny výhody původního modelu – vynikající ergonomii, originální vzhled, spolehlivost a vysokou životnost. Nejnovější varianta nazvaná CREED je hlavně určená na americký trh, kde právě vyšší cena pistolí Walther do značné míry nahrávala konkurentům.

Autor: redakce
Publikováno: 8.2.2017 11:06:01
Zobrazeno 19x
Kategorie: Právě vyšlo

Seberou nám zbraně, nebo ne? To je hlavní otázka, která zajímá nejen majitele zbraní. Proto Střelecká revue pravidelně zveřejňuje informace o jednání v Bruselu. Téměř aktuální popis dění (téměř vzhledem k tomu, že Střelecká revue je měsíčník) najdete i v druhém čísle ročníku 2017. V článku Zprávy z EU na stranách 8 až 9 zpracoval David Karásek dobrý přehled momentálního stavu jednání Evropského parlamentu i politických čachrů kolem návrhu směrnice o zbraních z dílny Evropské komise. Na rozdíl od informací z televize, denního tisku a případně bulváru máte u článků v našem časopisu navíc jistotu, že jsou odborně na úrovni a nic nepodáváme zkresleně v rámci takzvané politické korektnosti.

Autor: redakce
Publikováno: 6.2.2017 11:03:29
Zobrazeno 27x
Kategorie: Právě vyšlo

Speciály Střelecké revue

Redakce Střelecké revue pro vás k dnešnímu dni připravila již osm Speciálů, které si nyní můžete objednat na našich internetových stránkách za původní ceny.

 

 

Autor: redakce
Publikováno: 2.2.2017 8:30:18
Zobrazeno 20740x
Kategorie: Novinky

„Už bych se měl pomalu připravovat,“ řekl jsem si a dopil odpolední kávu. S Martinou jsme byli domluvení, že ji ve tři vyzvednu a pojedeme do kina. Venku bylo typické zimní počasí – teploty pár stupňů pod nulou a z oblohy se pomalu začínal sypat sníh, tudíž venkovní aktivity byly pasé. Navíc ten nový sci-fi film jsme chtěli oba hodně vidět a užít si ho v kině. Nejvíc jsem se ale stejně těšil na Martinu! Co má tu novou práci a střídá se jí krátký/dlouhý týden, tak si jeden víkend užijeme a další se téměř nevidíme. O to víc si ty společné víkendy užíváme.

Autor: redakce
Publikováno: 27.1.2017 12:44:03
Zobrazeno 2626x
Kategorie: Novinky

Monografie prvního čísla Střelecké revue ročníku 2017 tentokrát potěší zájemce o historické zbraně, černoprachové revolvery a americkou občanskou válku. Na stranách 89 až 97 pod názvem Jak se Starr nestal superstar najdete podrobnou historii firmy Starr a vznik a vývoj třetího nejrozšířenějšího seveřanského revolveru v občanské válce.

Autor: redakce
Publikováno: 11.1.2017 14:15:19
Zobrazeno 55x
Kategorie: Právě vyšlo

Další ze zajímavých článků tentokrát potěší zájemce o nože. Výrobky firmy Spyderco zapůsobily na nožířském trhu podobně jako pistole Glock. Počáteční nedůvěru vystřídalo obrovské nadšení a dnes patří nože s pavoučkem ve znaku k základnímu sortimentu nožířských obchodů po celém světě. O tom, jak se z putovního obchodu s brousky v původně pekařské dodávce stala jedna z nejznámějších nožířských firem je článek 40 let kudly s pavoukem a dírou.

Autor: redakce
Publikováno: 9.1.2017 14:13:43
Zobrazeno 58x
Kategorie: Právě vyšlo

Nový speciál Střelecké revue právě v prodeji!!!

Po Vánocích se určitě najde spousta větších i menších kluků, kteří dostali pod stromeček obálku s penězi a chtějí si splnit velký sen. Předpokládáme, že u řady z nich to bude nákup vzduchovky. Nabídka je dnes velká ve všech cenových skupinách. A tak se snadno stane, že si v jednom obchodě něco vyberete a za pár dní zjistíte, že kousek vedle měli jiný model, který by vám vyhovoval víc. Před nákupem by tedy neměly směřovat vaše kroky do nejbližší prodejny zbraní, ale do nejbližší trafiky. V posledních dnech roku 2016 vyšlo zvláštní číslo Střelecké revue nazvané Vzduchovky pro malé a velké.

Autor: redakce
Publikováno: 8.1.2017 13:12:02
Zobrazeno 498x
Kategorie: Právě vyšlo

Na první pohled to nepoznáte, ale za tímto názvem se skrývá kompletně „vytuněná” osmapadesátka. O firmě Gunexpert jsme již několikrát psali. Čeští střelci ji znají jako výrobce a dodavatele dílů pro ladění a modernizaci civilních i vojenských Sa 58.

Autor: redakce
Publikováno: 7.1.2017 14:10:33
Zobrazeno 139x
Kategorie: Právě vyšlo

Zbraně se značkou Mateba, a zvlášť revolvery, patří k výtvorům, které mezi střelci doslova budí vášně. Jedna skupina tvrdí, že jsou to zmetky, které by slušný člověk nevzal do ruky, druzí jsou ochotní zaplatit nemalé částky, aby měli aspoň jeden kus doma.

Autor: redakce
Publikováno: 5.1.2017 14:08:07
Zobrazeno 60x
Kategorie: Právě vyšlo

Zdálo se, že jedinou slovenskou firmou, která dokáže vyrábět konkurenceschopné pistole je Grand Power. Na konci minulého roku se ukázalo, že ani další slovenští konstruktéři nespali, jen si dali trošku na čas. Tradiční slovenská munička ZVS z Dubnice nad Váhom (bývalé Závody všeobecného strojárstva, odtud pochází i tradiční značka) začala dodávat na trh první dva modely pistolí ZVS, P20 a P21 na náboje 9 mm Luger a 40 S&W.

Autor: redakce
Publikováno: 3.1.2017 14:03:24
Zobrazeno 89x
Kategorie: Právě vyšlo

Krajská rada Klubov vojakov v zálohe Banská Bystrica a Klub vojakov v zálohe LIAZ Veľký Krtíš usporiadali v sobotu 17. 12. 2016 na strelnici Športovo streleckého klubu LIAZ Veľký Krtíš v Príbelciach streleckú súťaž Majstrovstvá Novohradu KVvZ 2016 v streleckom viacboji. Táto súťaž je už tradičnou súťažou na koniec roka. Veď sa usporiadava už od roku 2010. Pozostáva z piatich disciplín, len prvý ročník mal tri disciplíny.

Autor: redakce, Brancaleone
Publikováno: 2.1.2017 12:57:48
Zobrazeno 59x
Kategorie: Právě vyšlo

Od srpna platí nový zákon o zbraních, který zavádí určitá kontroverzní opatření – zejména oprávnění policie dočasně zadržet zbraň a zbrojní průkaz a eventuálně přitom i vstupovat do obydlí. Některá ustanovení a obraty použité v zákoně vzbudily ve střelecké veřejnosti obavy z nejednotného výkladu, popřípadě z možnosti zneužití. Proto jsme požádali Odbor bezpečnostní politiky Ministerstva vnitra o poskytnutí výkladového stanoviska, které by tuto nejistotu odstranilo.

Autor: redakce, David Karásek
Publikováno: 27.12.2016 10:23:20
Zobrazeno 5063x
Kategorie: Právě vyšlo

Grand – slavný československý revolver
Štěstí v podobě sériové výroby potkalo během socialistické éry v Československu pouze jediný dvoučinný revolver – proslulý ZKR 590 Grand.
Tento model vznikl v závěru 50. let minulého století v návaznosti na úspěchy terčového jednočinného revolveru ZKR 551 v ráži 38 Special. Na rozdíl od něj byl dvoučinný Grand primárně koncipován jako obranná a služební zbraň, aniž by to vylučovalo jeho sportovní uplatnění; tomu odpovídala i nabídka ráží.
Revolver ZKR 590 Grand se díky svému originálnímu konstrukčnímu řešení a vysoké kvalitě provedení právem řadí k nejobdivovanějším československým zbraním. Daleko za jeho věhlasem ovšem zůstává povědomí o tom, jaký byl jeho skutečný příběh.
Které továrny tento model vyráběly? Od kdy do kdy a v jakých počtech? Jak se od sebe liší kusy různého původu?

Jak to doopravdy bylo s údajným velkým exportním úspěchem Grandů? A proč vlastně výroba těchto legendárních – a mnoha legendami opředených – revolverů skončila?
 

Odpovědi na tyto otázky najdete v prvním svazku nové ediční řady
Pražské vydavatelské společnosti Slavné zbraně.


Speciál je od 10. 10. 2016 k dostání na novinových stáncích.

Tento Speciál je nyní také možné objednat v tištěné podobě přes objednávkový formulář na hlavní stránce našich webových stránek v rubrice Speciály Střelecké revue po kliknutí na tento Speciál.

Autor: redakce
Publikováno: 10.12.2016 12:18:09
Zobrazeno 654x
Kategorie: Právě vyšlo

Vážení čtenáři,

tento Speciál je nyní možné objednat v tištěné podobě přes objednávkový formulář na hlavní stránce našich webových stránek v rubrice Speciály Střelecké revue po kliknutí na tento Speciál. Formulář, prosím vás, vyplňujte pečlivě, urychlíte tím jeho doručení k vám domů.

Tento speciál Střelecké revue se výjimečně nehemží zbraněmi. Na jeho stranách převažují paragrafy, ale ve velmi stravitelné formě. Pod titulem Braňte se! jsou shromážděny skutečné případy použití zbraně k sebeobraně. Na rozdíl od mnoha příruček jsou popsány srozumitelnou češtinou a do „lidštiny“ byly přeloženy i mnohdy složité formulace rozsudků, znaleckých posudků a zdůvodnění. Samozřejmou součástí obsahu jsou i příslušná zákonná ustavení, opět se srozumitelným komentářem. Na názory na sebeobranu se autoři seriálu zeptali i renomovaných právníků, obhájce i žalobce. Ze svého pohledu se k sebeobraně se zbraní vyjadřují i soudci, od okresního soudu po Ústavní soud, soudní znalec a policista. Knížečka s praktickým polovičním formátem Střelecké revue přináší na sto stránkách informace téměř nezbytné pro každého, kdo má zbraň a uvažuje o jejím použití i pro případ sebeobrany. A nemusí to být jenom palná zbraň podléhající zbrojnímu zákonu. V některých případech se řeší i použití chladných zbraní a jedna kapitola je dokonce věnována nástražným systémům.  

 

Speciál můžete koupit v tištěné podobě zde a v elektronické podobě zde

Autor: redakce
Publikováno: 10.12.2016 10:24:19
Zobrazeno 11223x
Kategorie: Právě vyšlo