Lepší je mít zbraň a nepotřebovat ji, než potřebovat zbraň a nemít ji.

Střelecká revue se věnuje ručním palným zbraním. Předmětem našeho zájmu jsou palné zbraně sportovní, sebeobranné, vojenské i lovecké. Nezapomínáme ani na vzduchovky, větrovky a plynovky, které sice nejsou palnými zbraněmi, ale pilně se jimi střílí a střílet bude.

Píšeme také o střeleckém sportu a lidech, kteří se zbraněmi umějí dobře zacházet. Můžete si u nás přečíst články o výrobcích zbraní a jejich konstruktérech.

Věnujeme se také příslušenství, které ke zbraním patří a dalším prostředkům pro sebeobranu včetně nožů.

Palné zbraně mají vztah k vojenství a vojenské technice, takže se věnujeme také těmto oborům lidské činnosti.

Nezapomínáme ani na zbraňovou legislativu a chceme přispívat k tomu, aby pro nás všechny byla přijatelná.

Vycházíme pro vás každý měsíc.

Fotografie budou znát i začínající zájemci o zbraně z období první poloviny dvacátého století. Většina bude také vědět, že tato zajímavá československá zbraň skončila po zhotovení několika prototypů a její další osudy zpečetila okupace. Pokud v některém muzeu mají jeden z vyrobených kusů, určitě vám ho nepůjčí pro zkušební střelbu. Přesto si z osmatřicítky můžete zastřílet a dokonce si ji koupit.

Autor: redakce
Publikováno: 17.8.2015 11:22:51
Zobrazeno 190x
Kategorie: Právě vyšlo

Americká karabina M1 z druhé světové války je opravdu povedená elegantní flintička. Dojem kazí jenom netypické a nejen v Evropě už poněkud drahé střelivo. Různé firmy to řeší všelijak. Někdo překonstruováním na běžnější puškové náboje (například Ruger Mini14 a Mini30), několik výrobců nabízí malorážkovou variantu a s novým nápadem přišla italská firma Chiappa. Puška nazvaná Chiappa M1-9 je stavěná na náboje 9 mm Luger.

Autor: redakce
Publikováno: 15.8.2015 11:21:23
Zobrazeno 30x
Kategorie: Právě vyšlo

Parabelka patří ke snům téměř každého zájemce o zbraně. Jenže to chce aspoň sběratelský zbroják a poměrně velkou částku, která se s každým rokem prodlení zvyšuje. Jsme v jednadvacátém století, takže to jde i jinak. Máme zbraně kategorie D, čili volně prodejné střelcům starším osmnácti let, a technologie, které umožňují udělat vzduchovku prakticky v jakémkoliv myslitelném tvaru. Zájem o legendární zbraň neunikl ani konstruktérům německého Umarexu a tak se na pultech prodejen zbraní objevila P08 hned ve dvou verzích: airsoftová na šestimilimetrové plastové kuličky a jako vzduchovka na čtyřiapůlmilimetrové ocelové broky.

Autor: redakce
Publikováno: 14.8.2015 11:19:46
Zobrazeno 43x
Kategorie: Právě vyšlo

Beretta APX aneb glockoidy se množí. Při prvním spatření nové Beretty se asi u Glocka bušili do čela. Stále přemýšlejí jak svoji pistoli inovovat a při tom nic nezměnit na jeho charakteristických vlastnostech. Tvarové řešení nového APXka je opravdu jednoduché a z estetického i výrobního hlediska téměř geniální. Vypadá jako Glock, mechanismus funguje podobně jako Glock, ale přece jenom se od tradičního Glocka liší.

Autor: redakce
Publikováno: 13.8.2015 11:17:35
Zobrazeno 78x
Kategorie: Právě vyšlo

Na střelnici SSK Tatra Hodonín se v neděli 19. 7. konala tradiční letní soutěž ve střelbě z předovek. Počasí dalo střelcům i organizátorům pořádně zabrat. Teplota na střelnici dosáhla 31 °C, ale některým střelcům to asi pomáhalo k lepším výsledkům. Vítěz v PePuC, Miroslav Malůš, nastřílel 12 desítek a jednu devítku. Byla to už pátá stovka, kterou tento střelec letos v našem okrese nastřílel. Gratulujeme.

Autor: redakce, František Příhoda
Publikováno: 4.8.2015 13:20:55
Zobrazeno 52x
Kategorie: Právě vyšlo

Ve dnech 27.–28. 6. 2015 uspořádal klub DLK (Drozdovsko – Lipovský kartel) 3. a 4. kolo CAFTA poháru v HFT v turisticky atraktivním prostředí moravské obce Lipová. Akce se konala v krásném okolí Lipovského mlýna. Tratí protékala horská bystřina lemovaná lesem s vzrostlými stromy, na kterých bylo připevněno 30 terčů, které byly nápaditě rozmístěny s využitím okolního terénu. Nechyběla střelba přes vodu nebo pod strmými úhly do kopce. S nástrahami trati se utkalo 72 střelců.

Autor: redakce, Jakub Vicher
Publikováno: 3.8.2015 13:30:33
Zobrazeno 44x
Kategorie: Právě vyšlo

Speciály Střelecké revue

Redakce Střelecké revue pro vás k dnešnímu dni připravila již osm Speciálů, které si nyní můžete objednat na našich internetových stránkách za původní ceny.

 

 

Autor: redakce
Publikováno: 2.8.2015 8:30:18
Zobrazeno 12972x
Kategorie: Novinky

Adrenalinová soutěž soubojových klání, kdy vždy dva soupeři musí zasáhnout stanovených šest terčů. Terče jsou rozmístěny zrcadlově. Levý střelec střílí své terče zleva, pravý střelec své terče zprava. Střelba je stanovena ze tří zbraní v pořadí – malorážka puška, malorážková pistole a velkorážová pistole, z každé zbraně dva terče. Poslední šestý terč je sklopka dvojče, u kterého se při sklopení překrývají tak, že vítěz je ten na jehož straně je sklopka vespod. Počet ran není omezen, pokud není terč zasažen (sklopen), tak nelze pokračovat. Souboj končí sklopením jedné sklopky z dvojčete.

Autor: redakce, Pavel Opletal st.
Publikováno: 16.7.2015 10:25:01
Zobrazeno 46x
Kategorie: Závody

Všichni ji znají, ale nikdo o ní nic neví. Tak by se dala stručně charakterizovat úroveň znalostí o jedné ze světově nejrozšířenější armádní pistoli PM. Říkalo se jí také „ruský Walther“, ale to je asi tak blízko, jako když zvlášť američtí odborníci považovali Sa 58 za český Kalašnikov.

Autor: redakce
Publikováno: 14.7.2015 11:26:33
Zobrazeno 238x
Kategorie: Právě vyšlo

V sobotu 13. 6. 2015 se na střelnici Střeleckého klubu Ostroměř (Královéhradecký kraj) uskutečnil již 5. ročník Otevřené soutěže ve střelbě ze služební pistole. Jako každoročně přilákala přátelská atmosféra na střelišti i mimo něj mnoho závodníků, konkrétně 30 mužů a 9 žen.

Autor: redakce, Bc. Tomáš Najman
Publikováno: 14.7.2015 10:20:04
Zobrazeno 46x
Kategorie: Závody

Airsoftové zbraně na šestimilimetrové kuličky a paintballové značkovací zbraně asi bude znát každý náš čtenář. Málokdo si ale bude pamatovat, že před několika lety jsme představovali a testovali vzduchovky systému RAM, které jsou něco mezi. Střílejí přibližně jedenáctimilimetrovými plastovými kuličkami, které mohou značkovat zásah.

Autor: redakce
Publikováno: 12.7.2015 11:21:03
Zobrazeno 66x
Kategorie: Právě vyšlo

má sice v názvu basic, což by naznačovalo něco základního a spíš k dodělání doma, ale u výrobků se značkou Feinwerkbau to není pravda. Mezi čtenáři Střelecké revue již dobře známý Jakub Vicher představuje v čísle 7/2015 na stranách 44 a 45 nový základní model sportovní vzduchovky.

Autor: redakce
Publikováno: 10.7.2015 11:19:08
Zobrazeno 94x
Kategorie: Právě vyšlo

Malorážkové adaptéry pro velkorážní pistole patří k zajímavým doplňkům. K pistolím CZ řady 75/85 již delší dobu patří adaptér Kadet. Ale technický vývoj jde kupředu a Kadet už nevyhovuje na některé novější varianty.

Autor: redakce
Publikováno: 9.7.2015 11:17:08
Zobrazeno 87x
Kategorie: Právě vyšlo

Udělat pistoli jako stavebnici a rozšířit tak možnosti jejího použití se pokoušela už řada konstruktérů a firem. K nejnovějším pokusům, které se dostaly až do sériové výroby, patří SIG Sauer P320.

Autor: redakce
Publikováno: 8.7.2015 10:58:51
Zobrazeno 85x
Kategorie: Právě vyšlo

Rádi bychom vás pozvali na 21. ročník střelecké soutěže Combat Mírov, která se bude konat dne 4. 9. 2015.  Soutěž je určena pro širokou veřejnost, jednotlivce, sportovní kluby a ozbrojené složky.  Hlavní cena - pistole z produkce Zbrojovky - se bude losovat jako minulý rok ze všech startujících, kteří úspěšně dokončí celý závod!

Pozvánku naleznete zde.
Propozice soutěže naleznete zde.

Autor: redakce
Publikováno: 24.6.2015 11:41:21
Zobrazeno 92x
Kategorie: Novinky
Military expozice Hanoj
Autor: redakce
Publikováno: 29.5.2015 11:31:54
Zobrazeno: 950x
Kategorie: Právě vyšlo