Lepší je mít zbraň a nepotřebovat ji, než potřebovat zbraň a nemít ji.

Střelecká revue se věnuje ručním palným zbraním. Předmětem našeho zájmu jsou palné zbraně sportovní, sebeobranné, vojenské i lovecké. Nezapomínáme ani na vzduchovky, větrovky a plynovky, které sice nejsou palnými zbraněmi, ale pilně se jimi střílí a střílet bude.

Píšeme také o střeleckém sportu a lidech, kteří se zbraněmi umějí dobře zacházet. Můžete si u nás přečíst články o výrobcích zbraní a jejich konstruktérech.

Věnujeme se také příslušenství, které ke zbraním patří a dalším prostředkům pro sebeobranu včetně nožů.

Palné zbraně mají vztah k vojenství a vojenské technice, takže se věnujeme také těmto oborům lidské činnosti.

Nezapomínáme ani na zbraňovou legislativu a chceme přispívat k tomu, aby pro nás všechny byla přijatelná.

Vycházíme pro vás každý měsíc.

Déšť a krátce slunečno, déšť a slunečno... O těchto rychlých změnách počasí v pátek 27. března 2015 mnozí lidé ani nevěděli. Přesně v 10.00 se otevřely brány 41. lucernské burzy zbraní a nedočkaví návštěvníci – nejen Švýcaři, ale také Němci, Francouzi, Češi, Italové, Rusové atd. – pak několik hodin obdivovali jiný svět. Organizátor Marco Biland burzu pečlivě připravil a jeho vrchní šerif Wolfgang Eberle se nekompromisně staral o pořádek.

Autor: redakce, Stano R. Kříž
Publikováno: 20.4.2015 11:40:36
Zobrazeno 4x
Kategorie: Právě vyšlo

Puškařství Skrbek ve spolupráci se SHŠ Corporal z Hradce Králové uspořádalo ve dnech 21. a 22. února 2015 zajímavou výstavu zbraní určenou zájemcům z řad široké veřejnosti. Přibližně 150 originálů a dobových replik bylo rozděleno tematicky do jednotlivých historických období. Bylo tedy možné vidět husitské palebné postavení s tarasnicí doplněné o hákovnici, různé typy píšťal a mniškou hůl. Nechyběly zde ani meče a dýky.

Autor: redakce, JT
Publikováno: 17.4.2015 11:09:18
Zobrazeno 21x
Kategorie: Právě vyšlo

Nejen winchesterovky psaly historii amerického Divokého západu. Přezbrojení americké armády z předovek na zadovky po občanské válce sice sledovalo dění na celém tehdejším pokročilém světě, ale poněkud zaškobrtlo. Tehdejší generalita neuměla využít technického a technologického náskoku proti Evropě.

Autor: redakce
Publikováno: 11.4.2015 11:20:56
Zobrazeno 29x
Kategorie: Právě vyšlo

Centrum české historie pořádá 25. dubna 2015 od 10 do 19 hodin v Křivsoudově II. ročník Dne české historie. Ten loňský byl zaměřen na 100. výročí vypuknutí 1. světové války. V letošním roce bude celý den věnován 70. výročí ukončení 2. světové války v Evropě. Vždyť poslední výstřely v Evropě zazněly právě ve Středočeském kraji, v blízkosti obce Milín, ještě mezi 10. a 11. květnem, tedy několik dnů poté, co vstoupilo v platnost podepsané příměří.

Autor: redakce
Publikováno: 10.4.2015 11:53:30
Zobrazeno 23x
Kategorie: Právě vyšlo

Nedávno byli i odborníci přesvědčeni, že výkony vzduchovek dosáhly hranice a dál se nedají zvyšovat. Tlak na omezování civilního držení palných zbraní přinesl své ovoce, i když těmi omezovači asi nechtěné. Do výzkumu a technického rozvoje vzduchovek se najednou vyplatilo investovat a výsledky můžeme vidět i u našich prodejců.

Autor: redakce
Publikováno: 9.4.2015 11:19:29
Zobrazeno 51x
Kategorie: Právě vyšlo

Oranžová obecně signalizuje v přírodě nebezpečí, proto oranžová pistole CZ 75 SP-01 Shadow Orange určitě snadno upoutá pozornost. V podstatě se ovšem stále jedná o klasickou pistoli Shadow, dodávanou především v celočerném a ve dvoubarevném provedení (dualtone - kombinace černého a stříbrného laku). Zde však černé „železo“ ozvláštnily jedovatě oranžové střenky a stejná patka zásobníku.

Autor: redakce, Ing. Jiří Fencl
Publikováno: 9.4.2015 11:17:40
Zobrazeno 51x
Kategorie: Novinky

Začátek roku je vždy ve znamení velkých výstav zbraní. Vzhledem k tomu, že Střelecká revue je měsíčník, informace o výstavách mají určité zpoždění. V čísle 4/2015 na stranách 16 až 19 najdete první informaci o asi největší výstavě převážně civilních zbraní na světě, americké Shot Show.

Autor: redakce
Publikováno: 7.4.2015 11:17:35
Zobrazeno 33x
Kategorie: Právě vyšlo

To je titulek zajímavého článku Davida Karáska, který reaguje na dohady, co by se stalo, kdyby někdo z napadených vražednými atentátníky měl u sebe zbraň. Rozebírá dva případy. První je pokus s paintballovými zbraněmi zopakovat situaci v redakci Charlie Hebdo a možnosti řešení situace v případě, že by aspoň jeden z novinářů měl u sebe zbraň. Druhý případ je skutečný. Došlo k němu v roce 1993. Čtyři útočníci napadli granáty a střelbou věřící na mši v kostele v jihoafrickém Kapském městě. Jeden z věřících měl u sebe malý kapesní revolver a použil ho.

Jak modelová i skutečná situace dopadla se dočtete na straně 9 dubnového čísla Střelecké revue ročníku 2015.

Autor: redakce
Publikováno: 3.4.2015 11:16:00
Zobrazeno 25x
Kategorie: Právě vyšlo

S pomocí moderního designu a především chytrého nápadu lze zlepšit už v základu velmi dobré vlastnosti moderních krátkých palných zbraní. Přesně takovou vychytávkou jsou i konverzní sady izraelské firmy CAA Tactical určené pro služební modely nejznámějších a nejrozšířenější světových značek jako Beretta, HK, Sig Sauer, Springfield, Jericho a v neposlední řadě i pistole značky ČZ. V chomutovské prodejně zbraní a střeliva Nimrod, do které v nedávné době dorazila větší zásilka těchto izraelských výrobků, jsme měli možnost si detailně prohlédnout a seznámit se s karabinovou konverzí RONI G2 9mm/0.40 druhé generace určenou v tomto případě pro neméně rozšířené rakouské pistole Glock modely 17, 18, 19, 22, 23, 25, 31 a 32.

Autor: redakce, JM
Publikováno: 1.4.2015 11:02:13
Zobrazeno 54x
Kategorie: Právě vyšlo

Speciály Střelecké revue

Redakce Střelecké revue pro vás k dnešnímu dni připravila již osm Speciálů, které si nyní můžete objednat na našich internetových stránkách za původní ceny.

 

 

Autor: redakce
Publikováno: 30.3.2015 8:30:18
Zobrazeno 12171x
Kategorie: Novinky

Milovníci sportovních i služebních zbraní v České republice už několik let velmi dobře znají značku PAR. Zavedla ji česká firma Proarms Armory a vyrábí pod ní samonabíjecí pušky na bázi AR 15 s pístovým systémem. Zbraně této značky, konkrétně různé varianty modelu Mk3 si vydobyly vynikající pověst nejen na našem trhu, ale nepochybně i za oceánem, kde předpokládáme hlavní odbytiště. Stále se vyvíjejí. V brzké době by u nich měla být možná změna ráže z klasické 223 Remington na několik dalších ráží pouhou výměnou hlavně, závorníku a zásobníku.

Autor: redakce, Mgr. Jan Tetřev
Publikováno: 24.3.2015 11:29:57
Zobrazeno 61x
Kategorie: Právě vyšlo
Aviatik 2014

Nepříjemná mlha a venkovní teplota jen trochu nad 0°C neodradily zhruba tisíc návštěvníků od účasti na burze ve švýcarském Bassersdorfu, kde se nabízely relikty civilního a vojenského letectví. Vstupné Jádro zájemců ve víceúčelové hale Grindel-bxa tvořili sběratelé, antikváři a starožitníci, zbytek lidé zajímající se všeobecně o letectví. Asi tak 30 % byly ženy - buď si přišly vybrat neobvyklý předmět k dekoraci interiéru nebo vhodný vánoční dárek pro svého drahého. Velký zájem si pochvalovala paní Irmgard Mayer, zástupkyně německé firmy Herpa, vyrábějící miniaturní modely civilních a vojenských letadel; firma se prezentace na burze zúčastnila poprvé. Atmosféru burzy vám přiblíží několik fotografií. Příští švýcarská burza Aviatik 29. 11. 2015.

Autor: redakce
Publikováno: 1.1.2015 13:36:22
Zobrazeno: 1283x
Kategorie: Právě vyšlo