Lepší je mít zbraň a nepotřebovat ji, než potřebovat zbraň a nemít ji.

Střelecká revue se věnuje ručním palným zbraním. Předmětem našeho zájmu jsou palné zbraně sportovní, sebeobranné, vojenské i lovecké. Nezapomínáme ani na vzduchovky, větrovky a plynovky, které sice nejsou palnými zbraněmi, ale pilně se jimi střílí a střílet bude.

Píšeme také o střeleckém sportu a lidech, kteří se zbraněmi umějí dobře zacházet. Můžete si u nás přečíst články o výrobcích zbraní a jejich konstruktérech.

Věnujeme se také příslušenství, které ke zbraním patří a dalším prostředkům pro sebeobranu včetně nožů.

Palné zbraně mají vztah k vojenství a vojenské technice, takže se věnujeme také těmto oborům lidské činnosti.

Nezapomínáme ani na zbraňovou legislativu a chceme přispívat k tomu, aby pro nás všechny byla přijatelná.

Vycházíme pro vás každý měsíc.

Jaro 1945 se neslo ve znamení konce nejkrvavějšího konfliktu v dějinách lidstva. Německá armáda doplňovaná pozůstatky maďarských sborů již neměla jak zacelovat své smrtelné rány a ustupovala na všech frontách, až do nitra Říše a českých zemí.
V dubnu posledního roku 2. světové války se již obyvatelé Moravy i Rakouska setkávali s vítězícími vojáky v sovětských, rumunských a bulharských uniformách, kteří společně přinášeli vytoužený mír. Protivník však nespal, a v polích jihozápadně od Brna se ještě koncem dubna odehrávaly intenzivní bojové operace. Ke krvavým srážkám docházelo také v oblasti vinařského městečka Dolní Kounice s dominantou v podobě starobylého hradu.

Autor: redakce, Edgar Pachta
Publikováno: 23.3.2017 20:52:34
Zobrazeno 19x
Kategorie: Právě vyšlo

SBTS Aircraft Kunovice p.s. z pověření Rady SBTS ČR uspořádal IX. ročník MČR v sobotu 11. března 2017 střeleckou soutěž ve střelbě laserovou puškou tříčlenných družstev. Ve čtyřech věkových kategoriích soutěžilo 29 družstev.

Autor: redakce, Jiří Jurásek
Publikováno: 21.3.2017 12:54:56
Zobrazeno 21x
Kategorie: Právě vyšlo

Speciály Střelecké revue

Redakce Střelecké revue pro vás k dnešnímu dni připravila již jedenáct Speciálů, které si nyní můžete objednat na našich internetových stránkách za původní ceny.

 

 

Autor: redakce
Publikováno: 20.3.2017 8:30:18
Zobrazeno 21241x
Kategorie: Novinky

Zahájení nové sportovní sezony
Začal nový rok a spustili jsme naše sportovně střelecké soutěže. Je dobré pokračovat v osvědčených akcích. Některé z těchto soutěží se postupně stávají pěknou tradicí setkávání sportovců s velmi náročným sportem. Velmi náročným především na přísné dodržování zákonů, předpisů a pravidel, a to po celou dobu – příprava, cesta, soutěž i cesta zpět. Prostě, naše sportovní nářadí je vždy přísně sešněrováno přísnými předpisy, a pokud chceme i v budoucnu tento sport provozovat, musíme to respektovat. Z tohoto hlediska se dá říci, holt to není pro všechny, je to sport pouze pro zodpovědné.

Autor: redakce, Pavel Opletal st.
Publikováno: 18.3.2017 12:51:03
Zobrazeno 11x
Kategorie: Právě vyšlo

Patnáctého března 2017 se v Praze na Václavském náměstí konala historicky první demonstrace držitelů legálních zbraní u nás. Pořadatelem demonstrace byly Petice proti omezování soukromých zbraní ze strany EU a Českomoravská myslivecká jednota. Na demonstraci se sešlo podle mého odhadu kolem 2000 lidí, což je na pracovní den před polednem úctyhodná účast. Mnoho účastníků přišlo na výzvu organizátorů v reflexních vestách, které se také rozdávaly na místě – jako symbol bezpečí, které legálně držené zbraně znamenají.

Autor: redakce, David Karásek
Publikováno: 17.3.2017 20:58:15
Zobrazeno 126x
Kategorie: Právě vyšlo

Na titulní straně Střelecké revue obvykle vidíte fotografii některé moderní zbraně.  Březnovému číslu ročníku 2017 výjimečně vévodí pár historických pistolí a s nimi související titulek vypadá skoro jako rébus: Lebeda dvakrát dvě. Tento rébus představuje Mgr. Tetřev na stranách 58 až 61. Už z fotografií je zřejmé, že úplná kazeta s párem perkusních pistolí představuje sběratelský unikát.

Autor: redakce
Publikováno: 16.3.2017 9:39:22
Zobrazeno 17x
Kategorie: Právě vyšlo

Dodávky zbraní pro americkou armádu jsou vždycky obchod za miliony dolarů. Výběrové řízení na nástupce dosluhující pistole Beretta M9 bylo už několikrát vyhlášeno a přerušeno, nebo zastaveno. Tentokrát se však objevují informace, že je konečně dobojováno a pistole pro další desetiletí vybrána. Podle zatím nezaručených zpráv by to měl být zase Evropan, SIG Sauer P320.

Autor: redakce
Publikováno: 14.3.2017 9:38:03
Zobrazeno 27x
Kategorie: Právě vyšlo

Autor: redakce
Publikováno: 13.3.2017 12:45:28
Zobrazeno 25x
Kategorie: Právě vyšlo

Pod značkou KelTec bude většina zájemců čekat spíš pistoli. Model KSG je ale brokovnice. A ne ledajaká. Na rozdíl od Beretty, testované pár stránek před ní, je KSG brokovnice spíš bojová. Víc než brokovnici připomíná moderní granátomet a při pohledu zepředu zjistíte, že je složena ze tří rour.

Autor: redakce
Publikováno: 12.3.2017 9:36:11
Zobrazeno 28x
Kategorie: Právě vyšlo

Na loňských olympijských hrách v Riu získali v brokových disciplínách střelci s brokovnicí Beretta DT11 deset medailí z patnácti možných. Sportovní brokovnice Beretta patří už delší dobu mezi zbraně mistrů, ale takový jednoznačný výsledek se s nimi už dlouho nepovedl. Dlouhodobému spolupracovníkovi Střelecké revue, Ing. Helebrantovi, se podařilo „zázračnou“ Berettu podrobně prostudovat a vyzkoušet.

Autor: redakce
Publikováno: 10.3.2017 9:34:02
Zobrazeno 20x
Kategorie: Právě vyšlo

ČZ TT z výroby ve Strakonicích, kde byla po dlouhé době obnovena výroba zbraní i slavná značka, před několika lety zaplňovaly pulty našich prodejen. V poslední době zdánlivě zmizely. Ale je to jenom zdání. V článku Druhá generace pistolí ČZ TT na stranách 18 až 21 březnového čísla Střelecké revue ročníku 2017 je představena nová varianta strakonických pistolí.

Autor: redakce
Publikováno: 8.3.2017 9:29:17
Zobrazeno 42x
Kategorie: Právě vyšlo

Otevřený dopis primárně určený Vládě České republiky a poslancům a senátorům Parlamentu České republiky

Věc: Bruselská paranoia.

Úvodem mi dovolte se představit: Jiří Kunc narozen 30. 4. 1949, což svědčí o skutečnosti, že jsem půl života budoval socialismus a půl kapitalismus. Ale jedna hodnota byla u mne na nejvyšším stupni žebříčku hodnot po celou dobu. A to obyčejná malá lidská svoboda. Čím více bylo této lidské svobody, tím jsem byl spokojenější. Za minulých komunistů této výsady příliš nebylo a v dnech dnešních mizí jedna po druhé. Přes veškeré jsem se angažoval.

Autor: redakce, Jiří Kunc
Publikováno: 7.3.2017 13:46:11
Zobrazeno 75x
Kategorie: Novinky

V Americe proběhla první a asi největší výstava zbraní Shot Show v Las Vegas. Třetí číslo Střelecké revue má proto na mnoha stranách nejzajímavější novinky (a na další se můžeme těšit i v příštím čísle). Na stranách 12 a 13 (SR 3/2017) najdeme nejzajímavější nové pistole, strany 14 až 17 naplnilo představení sortimentu českoamerické firmy Dan Wesson a na stranách 28 a 29 jsou novinky České zbrojovky Uherský Brod pro americký trh. Většinou jsou to jenom první základní informace. Novým zbraním budou během roku věnovány podrobné články.

Autor: redakce
Publikováno: 6.3.2017 9:26:23
Zobrazeno 33x
Kategorie: Právě vyšlo

Projednávání evropské směrnice o zbraních se chýlí k uzavření, proto jsem pro vás připravil toto shrnutí situace a možnosti dalšího postupu. V současnosti je na stole verze schválená v prosinci výborem pro vnitřní trh a ochranu spotřebitele (IMCO). Tato verze obsahuje některé změny, které jsou skutečně potřebné, jako jednotná pravidla pro trvalé znehodnocování zbraní nebo výměnu informací o pohybu legálních zbraní mezi členskými státy EU. Obsahuje ale také nesmyslné restrikce legálně držených zbraní, jako například zákaz samonabíjecích zbraní konvertovaných ze samočinných, zákaz zbraní kratších než 60 cm vybavených sklopnou pažbou, nebo zákaz zásobníků s kapacitou více než 20 nábojů (nebo více než 10 nábojů u dlouhých zbraní. Také požaduje registraci znehodnocených zbraní a předovek (nikoli však vzduchovek, jak v poslední době tvrdila některá média).  Je několik možností, jak se těmto nesmyslům ubránit.

Autor: redakce, David Karásek
Publikováno: 3.3.2017 11:17:56
Zobrazeno 62x
Kategorie: Právě vyšlo

V sobotu 28. ledna se v areálu Markland ve Skalici nad Svitavou uskutečnilo tradiční zimní setkání klubů vojenské historie, předvádějících rekonstrukci bojů z období druhé světové války, tentokrát na téma „boj o ztracené město Feodosia“. Ačkoli občanské sdružení Renata zastoupené Danem Urbánkem pořádá lednovou „zimní bitvu“ již pěknou řádku let, na půdě skalického Marklandu to bylo letos poprvé, pokud nepočítáme malou akci, která proběhla již vloni v září.

Autor: redakce, Edgar Pachta
Publikováno: 1.3.2017 13:16:36
Zobrazeno 33x
Kategorie: Právě vyšlo

Právě nyní jsou k dostání na novinových stáncích nejnovější čísla dalších titulů našeho vydavatelství!!!

 

                  

         www.pespritelcloveka.cz                          www.casopispraktik.cz

 

                                 

              www.medapusik.cz                                       www.bumik.cz        


Autor: redakce
Publikováno: 22.2.2017 11:03:20
Zobrazeno 28x
Kategorie: Právě vyšlo

Vyšlo nové číslo Střelecké revue 3/2017

Autor: redakce
Publikováno: 22.2.2017 10:46:26
Zobrazeno 116x
Kategorie: Právě vyšlo

 

 

Před nedávnem byl ve výboru IMCO schválen návrh změny Směrnice 2008/51/ES o nabývání a držení zbraní, který bude v březnu projednáván na plénu Evropského parlamentu. O postupu vyjednávání a schvalování návrhu jsme mluvili se stínovou zpravodajkou za frakci ALDE, českou europoslankyní Ditou Charanzovou.

Autor: redakce, David Karásek
Publikováno: 21.2.2017 9:56:31
Zobrazeno 64x
Kategorie: Právě vyšlo

 

Střelecký klub Combat Mírov pořádá 1. září 2017 již 23. ročník tradičního závodu v praktické střelbě. Závod je otevřen široké veřejnosti. Registrace závodníků probíhá do 25. srpna. 2017 přes registrační formulář na www.combatmirov.cz.

Autor: redakce
Publikováno: 20.2.2017 12:49:55
Zobrazeno 36x
Kategorie: Právě vyšlo

Na počátku šedesátých let minulého století to byla doslova bomba. Pistole a pušky střílející raketami místo klasických nábojů. Bulvární tisk prorokoval konec standardních palných zbraní. Ale rozruch pomalu utichal a z mladších zájemců o zbraně už málokterému něco řekne název Gyrojet.

Autor: redakce
Publikováno: 15.2.2017 11:17:00
Zobrazeno 61x
Kategorie: Právě vyšlo

Rusko je zvláštní země, ale zbraně tam nepochybně umějí. Jak se v poslední době ukazuje, neumějí tam jen ty obyčejné, na které jsme si zvykli, ale vyrábějí tam také exkluzívní flinty, které svými parametry občas někomu vyrazí dech. Těmito větami uvádí autor článek Zázračný Lobajev o dosud neznámém ruském konstruktéru velmi přesných pušek pro střelbu na velké vzdálenosti a téměř nehlučných odstřelovaček.

Autor: redakce
Publikováno: 12.2.2017 11:15:33
Zobrazeno 162x
Kategorie: Právě vyšlo

Springfield XD neočekávaně úspěšné v USA. Zdá se, že firmě Springfield se po několika neúspěšných pokusech o prosazení vlastních pistolí konečně podařilo doplnit do nabídky i dobře prodejnou krátkou zbraň. Napovídá tomu i reakce výrobců doplňků pro ladění zbraní. Začali nabízet díly na xdéčka.

Autor: redakce
Publikováno: 10.2.2017 11:09:45
Zobrazeno 67x
Kategorie: Právě vyšlo

Walther se snaží, a to velmi sympatickým směrem. Progresivní, ale poměrně složitý a drahý model pistole P99 upravuje směrem k jednodušším a levnějším verzím. Při tom zachovává všechny výhody původního modelu – vynikající ergonomii, originální vzhled, spolehlivost a vysokou životnost. Nejnovější varianta nazvaná CREED je hlavně určená na americký trh, kde právě vyšší cena pistolí Walther do značné míry nahrávala konkurentům.

Autor: redakce
Publikováno: 8.2.2017 11:06:01
Zobrazeno 63x
Kategorie: Právě vyšlo

Seberou nám zbraně, nebo ne? To je hlavní otázka, která zajímá nejen majitele zbraní. Proto Střelecká revue pravidelně zveřejňuje informace o jednání v Bruselu. Téměř aktuální popis dění (téměř vzhledem k tomu, že Střelecká revue je měsíčník) najdete i v druhém čísle ročníku 2017. V článku Zprávy z EU na stranách 8 až 9 zpracoval David Karásek dobrý přehled momentálního stavu jednání Evropského parlamentu i politických čachrů kolem návrhu směrnice o zbraních z dílny Evropské komise. Na rozdíl od informací z televize, denního tisku a případně bulváru máte u článků v našem časopisu navíc jistotu, že jsou odborně na úrovni a nic nepodáváme zkresleně v rámci takzvané politické korektnosti.

Autor: redakce
Publikováno: 6.2.2017 11:03:29
Zobrazeno 69x
Kategorie: Právě vyšlo