Lepší je mít zbraň a nepotřebovat ji, než potřebovat zbraň a nemít ji.

Střelecká revue se věnuje ručním palným zbraním. Předmětem našeho zájmu jsou palné zbraně sportovní, sebeobranné, vojenské i lovecké. Nezapomínáme ani na vzduchovky, větrovky a plynovky, které sice nejsou palnými zbraněmi, ale pilně se jimi střílí a střílet bude.

Píšeme také o střeleckém sportu a lidech, kteří se zbraněmi umějí dobře zacházet. Můžete si u nás přečíst články o výrobcích zbraní a jejich konstruktérech.

Věnujeme se také příslušenství, které ke zbraním patří a dalším prostředkům pro sebeobranu včetně nožů.

Palné zbraně mají vztah k vojenství a vojenské technice, takže se věnujeme také těmto oborům lidské činnosti.

Nezapomínáme ani na zbraňovou legislativu a chceme přispívat k tomu, aby pro nás všechny byla přijatelná.

Vycházíme pro vás každý měsíc.

Tankový den v Lešanech připomene 70. výročí spojenecké invaze a boje u Dukly v roce 1944
Již 12. Tankový den ve Vojenském technickém muzeu Lešany se uskuteční v sobotu 30. srpna 2014. Tematicky se bude vztahovat ke dvěma letošním výročím z druhé světové války: vylodění spojeneckých vojsk v Normandii v roce 1944 a bojům na východní frontě u Dukly rovněž v roce 1944.

Autor: redakce
Publikováno: 20.8.2014 10:29:38
Zobrazeno 6x
Kategorie: Novinky

Během červencové prezentace zbraní České zbrojovky, a. s., Uherský Brod na Střelnici Leiko v Plzni se mi dostala do ruky civilní verze nové české armádní pušky, sportovní, pouze samonabíjecí puška CZ 805 BREN S1 modulární koncepce (aplikovat lze hlavně délky 11“, 14“ a 16“, zásobníkovou šachtu pro M4, teleskopickou sklopnou ramenní opěrku, boční ozubené lišty atd.) v ráži 223 Rem.

Autor: redakce, Ing. Jiří Fencl
Publikováno: 18.8.2014 14:56:28
Zobrazeno 221x
Kategorie: Novinky

12. července 2014 se na střelnici ŠSZ Magnum v Rimavské sobotě konalo Mistrovství Slovenské republiky ve střelecké a taktické všestrannosti družstev. Zúčastnilo se 25 týmů, z toho pět z Maďarska. Pro střelce bylo připraveno 9 parkúrových situací, z toho dvě noční. Specifické střelecké akce vyžadovaly od střelecké dvojice ukázat střelecké dovednosti ve střelbě z krátké a dlouhé zbraně, odstřelovačaské pušky a hlavně schopnost společně analyzovat střeleckou situaci v časovém presu.

Autor: redakce, Emil Réti
Publikováno: 14.8.2014 12:54:06
Zobrazeno 18x
Kategorie: Závody

Speciály Střelecké revue

Redakce Střelecké revue pro vás k dnešnímu dni připravila již osm Speciálů, které si nyní můžete objednat na našich internetových stránkách za původní ceny.

 

 

Autor: redakce
Publikováno: 12.8.2014 8:30:18
Zobrazeno 10439x
Kategorie: Novinky

- to je asi nejprobíranější zbraňové téma v současnosti nejen mezi střelci, ale diskuze nad možností odevzdat nelegální zbraně slyšíme i v obyčejných hospodách. Amnestie byla vyhlášena v souvislosti s novelou zbrojního zákona. Změny zákona jsme probírali již v minulých číslech. Tento článek Davida Karáska je určen všem, kteří by chtěli amnestii využít.

Autor: redakce
Publikováno: 10.8.2014 10:19:07
Zobrazeno 20x
Kategorie: Právě vyšlo

Zbraně z tiskárny, to je věc, která se poprvé objevila v USA v minulém roce a hned vzbudila celosvětovou senzaci. Američtí zákonodárci okamžitě spustili pokřik a žádali zákaz, nebo kontrolu 3D tiskáren. Vynálezci nařídili stáhnout z internetu program na tištěnou pistoli Liberator. Opatření ale přišlo pozdě, program už je mezi zájemci a šíří se dál. Jak je známo, v dnešní době není nutné nový vynález sprostě okopírovat. Stačí informace, že to jde a může fungovat. Takže místo jednoho nadšence se již objevila celá řada následovníků.

Autor: redakce
Publikováno: 8.8.2014 10:17:29
Zobrazeno 24x
Kategorie: Právě vyšlo
Krav Maga pro ženy

V sobotu 2. srpna 2014 se v pražských Žlutých lázních uskutečnil první ročník Festivalu Nenechte si ubližovat. Byl určen všem ženám bez rozdílu věku – těm, které by rády vyjádřily podporu obětem násilí, a těm, které si touto zkušeností prošly. Festival přineslo sdružení Krav Maga Global CZ za podpory společnosti AVON. Výtěžek ze vstupného poputuje na pomoc obětem domácího násilí.

Autor: redakce
Publikováno: 7.8.2014 12:09:07
Zobrazeno: 98x
Kategorie: Akce

Nožům a chladným zbraním se Střelecká revue věnuje jenom okrajově. Ale v článku „Minitest mininástrojů“ na stranách 28 až 31 osmého čísla letošní Střelecké revue se autor zaměřil na opomíjenou a podceňovanou skupinu mininástrojů. Začíná vzpomínkou na obyčejný otvírák na konzervy z vojenských dávek, ale další testované nástroje už patří k těm, které si můžete celkem běžně koupit v prodejnách nožů, army shopech, na internetu a za nejnižší ceny i na vietnamských tržištích.

Autor: redakce
Publikováno: 6.8.2014 10:15:41
Zobrazeno 258x
Kategorie: Právě vyšlo

Dějištěm letošního MČR (v kulových disciplínách) se opět po dvou letech stala střelnice v Uherském Ostrohu. Od 12. do 13. července střelci bojovali o jedenáct mistrovských titulů; o mistrovský titul z perkusních brokovnic se utkali o týden později na střelnici v Mělníku. Zkušení pořadatelé přivítali 66 střelců reprezentujících třicítku klubů.

Autor: redakce, Radko Krejčí
Publikováno: 5.8.2014 11:46:26
Zobrazeno 48x
Kategorie: Akce

Ne, to není nový náboj. Jenom si puškař a konstruktér zajímavých zbraní Libor Novák z firmy Highland Arms tentokrát vzal na paškál starý dobrý kulomet vzor 59. Zbraň sice byla na svou dobu vynikající, ale dnes již zastarala a většina z nich odpočívá v armádních skladech a čeká je výprodej nebo likvidace. Zcivilněné samopaly a útočné pušky upravené, nebo již nově vyrobené jako samonabíjecí, jsou dnes v prodejnách zbraní celkem běžné. K jejich pořízení potřebujete zbrojní průkaz a nákupní povolení na zbraň kategorie B. Kulomet české, nebo československé výroby zatím v nabídce chyběl.

Autor: redakce
Publikováno: 4.8.2014 10:11:58
Zobrazeno 191x
Kategorie: Právě vyšlo

Podle www.vhu.cz je výstava V zákopech první světové války nejvýznamnější akcí Vojenského historického ústavu Praha v roce 2014 a patří také k nejdůležitějším domácím výstavním událostem tohoto roku. Výstava je součástí projektu Velká válka, na kterém se podílí devět paměťových institucí z celé České republiky.

Autor: redakce, red
Publikováno: 25.7.2014 15:21:35
Zobrazeno 105x
Kategorie: Právě vyšlo

Tak nám zabili Ferdinanda – a jelikož se to stalo před sto lety, česká a moravská muzea, která jinak výročí Velké války většinou nechávají v klidu, odstartovala působivý maraton výstav a doprovodných akcí věnovaných světovému konfliktu v letech 1914–1918. Vernisáž jedné z prvních letošních prvoválečných expozic proběhla v úterý 3. června v Národním technickém muzeu v Praze, jež v duchu c. a k. hesla Viribus Unitis přispívá ke společnému dílu připomenutím toho, že Rakousko-Uhersko mělo docela impozantní válečné loďstvo a že významnou roli v něm sehrávali lidé a výrobky z Českých zemí.

Autor: redakce, RED
Publikováno: 23.7.2014 13:30:03
Zobrazeno 44x
Kategorie: Právě vyšlo

Letos proběhla Bahna v obvyklém termínu, v sobotu 7. 6. 2014. A zase to nebyla Bahna v pravém smyslu toho slova, protože všude se převážně prášilo. Skutečné bahno se vyskytovalo jen tam, kde bylo vytvořeno uměle kropením, a pak tradičně na úzkém přechodu z Předních Bahen na Bahna Zadní, aby si návštěvníci alespoň trochu užili. Jako obvykle bylo k vidění také pár zajímavostí v oboru ručních či lehkých zbraní.

Autor: redakce, Ing. Jiří Fencl
Publikováno: 21.7.2014 10:47:14
Zobrazeno 200x
Kategorie: Právě vyšlo

Speciály Flobertky a 100 let Coltu 1911

– které již vyšly v minulých letech

–  si nyní můžete zakoupit jako dvouspeciál

za zvýhodněnou cenu 99 Kč.

Objednávat si jej můžete na e-mailu:

vodvarkova@pvsp.cz

Autor: redakce
Publikováno: 14.7.2014 10:28:50
Zobrazeno 81x
Kategorie: Právě vyšlo

Heckler & Koch MP7A1
Maličký samopal, dlouhý jenom 340 mm a ještě menší náboje ráže 4,6x30 mm. Skoro byste se podívali, jestli se někde neválí bublina plastové folie s dalším příslušenstvím pro malé kluky, kteří si chtějí hrát na policisty. Jenže ta zbraň je skutečná a umí to, co je třeba příliš i na nový samopal Skorpin EVO, totiž prostřelit i osobní balistickou ochranu vyšší třídy. To je také důvod, proč jsme ho zatím mohli vidět jenom na několika specializovaných výstavách a civilní zájemci ho nezískají ani ve Spojených státech.

Autor: redakce
Publikováno: 10.7.2014 10:51:59
Zobrazeno 194x
Kategorie: Právě vyšlo

Moravský duel
Střelecká soutěž pořádaná AVZO Budišov n. Bud. v sobotu 5. 7.2014 byla soubojového typu. Ve skupině střílí každý s každým a získává za každý souboj 1 bod nebo 0 bodů. Jeden střelec střílí zleva postupně na šest terčů a druhý zprava na zrcadlově umístěné shazovací a sklopné terče. Poslední terč je sklápěcí dvojče, na kterém se sklopky po zásahu překrývají. Tento neomylný terč nám určuje vítěze, na straně vítěze je sklopka vespodu. Je také určeno pořadí zbraní a terčů. Napřed malorážka, jeden shazovací terč a jedna sklopka, pak malorážková pistole nebo revolver,  jeden shazovací a jeden sklopný terč. Poslední je velkorážní pistole nebo revolver, napřed jedna sklopka a nakonec duelové dvojče, musí trefit sklopku na své straně. V případě zásahu na opačné straně vyhrává soupeř - i to se jednou stalo, terče jsou vedle sebe.

Autor: redakce, Pavel Opletal st.
Publikováno: 9.7.2014 14:00:18
Zobrazeno 40x
Kategorie: Závody

Zdravíme všechny střelce,
a rádi bychom vás pozvali na 20. ročník střelecké soutěže Combat Mírov, která se bude konat dne 5. 9. 2014. Soutěž je určena pro širokou veřejnost i ozbrojené složky. Hlavní cena - pistole z produkce Zbrojovky - se bude losovat jako minulý rok ze všech startujících, kteří úspěšně dokončí celý závod!!!

Autor: redakce, Tomáš Minařík
Publikováno: 8.7.2014 10:02:34
Zobrazeno 46x
Kategorie: Akce