Čtyři pistole Canik

Téměř přesně před deseti lety přinesla Střelecká revue rozsáhlou informaci a test pistolí Canik. Tehdy byly ve větším počtu dovezeny do Slovenské republiky. Všechny testované modely byly vyráběny ve spolupráci s italskou firmou Tanfoglio, takže šlo o nepřímé kopie CZ 75. A všechny byly celokovové. V testech nedopadly špatně.

Ing. Jiří Fencl měl možnost posoudit výrobky firmy Canik z letošní nabídky. Změny jsou patrné na první pohled. Kohouty zmizely, ve spouštích vidíme pojistné páčky v glockovském stylu a těla pistolí jsou bez výjimky z plastu. Z tvarového a technického řešení je zřejmé, že výrobce pečlivě sleduje nejnovější trendy ve vývoji pistolí a snaží se v jedné zbrani sloučit osvědčená řešení. Nahrává tomu i okolnost, že v nedávné době skončila platnost mnoha patentů.
V článku jsou popsány modely služební, sportovní úprava i spíš obranný kompakt. Na rozdíl od Glocků se u Caniků podle účelu mění nejen velikost rámů. K čemu po deseti letech dospěla jedna ze známějších tureckých firem najdete v článku Čtyři pistole Canik na stranách 22 až 25 Střelecké revue číslo 12/2018.

Autor: redakce
Publikováno: 7.12.2018 13:57:16
Kategorie: Právě vyšlo
Zobrazeno: 200x