Evropský pohár a Polská liga – ukončení F-class sezony v roce 2019

Vrcholem střelecké sezony sportovní střelby F-class byl pro řadu českých střelců závod Long Range Euro Cup – LREC a vyhodnocení Polské ligy.
Long Range Euro Cup proběhl ve dnech 6.–8. 9. 2019 na vojenské střelnici Drawsko – Pomorskie v severní části Polska. Celkem se tohoto závodu zúčastnilo více jak 300 střelců z celé Evropy. Českou republiku reprezentovalo celkem pět závodníků. Čeští střelci soutěžili v kategoriích Sniper Open s celkovým počtem 54 závodníků, Open s 34 střelci a Magnum se 41 závodníky.

Soutěžní střelba je na této lokalitě ovlivněna složitými klimatickými podmínkami a častými změnami směru větru i jeho intenzity. Vysoká účast evropských střelců pak vytváří silné konkurenční prostředí a oprávněně je tento závod zařazen do série Euro Cup.

Výsledky českého teamu na Long Range Euro Cup 2019 (výsledky do 5. místa)
Sniper Open – trojboj: 2. místo Petr Mothejl
Open – trojboj: 2. místo Petr Mothejl, 4. místo Petr Novák, 5. místo Lada Hrbáčková
Magnum – trojboj: 5. místo Petr Mothejl
1000 m: 2. místo Magnum Petr Mothejl, 3. místo Open Libor HavlišO náročnosti střelnice Drawsko se přesvědčila také Lada Hrbáčková, která excelentními výsledky z 300 a 800 m, kdy nastřílela plný počet bodů, tj. 10 ran se zásahem 10x deset, nakonec skončila po vzdálenosti 600 m na krásném 5. místě. V dílčím hodnocení pak výborným nástřelem získala dvě první místa (300 a 800 m).
Závod LREC se započítává do Polské ligy, která byla ukončena posledním závodem F-class v Polsku dne 18.–20.10. 2019 ve Skarzysku. V závodě XXXVIII. Ogólnopolkie zawody F-class český team dosáhl výborných výsledků, kdy si nejenom upevnil své výborné postavení v Polské F-class lize, ale v několika případech došlo ke zlepšení výkonů a tím pádem také k  posunutí hodnocení na nejvyšší pozice.
V tomto závodě dosáhl Petr Mothejl 3. místo v Sniper Open – trojboj a 1. místo na 1000 yd., v kategorii Magnum – trojboj, pak obsadil 1. místo. Petr Novák vybojoval 1. místo v kategorii Open – trojboj. V kategorii Open uspěl také Jan Sýkora 2. místem a Lada Hrbáčková 3. místem na 1000 yd tj. 914 m.

Celkové vyhodnocení Polské ligy 2019
Výsledky Polské Ligy F-class jsou součtem tří nejlepších závodů ze 4. závodů F-class pořádaných v kalendářním roce v Polsku. Vždy jsou do hodnocení započítány výsledky závodu Long Range Euro Cup.
   
Výsledky českého teamu v Polské lize F-class 2019
Sniper Open – trojboj: 2. místo Petr Mothejl
Open – trojboj: 1. místo Petr Novák, 3. místo Libor Havliš
Magnum – trojboj: 2. místo Petr Mothejl


    
Rok 2019 se tak stal opět velmi úspěšným rokem pro české střelce v závodech F-class na evropské sportovní scéně. Naši sportovní střelci potvrdili, že patří mezi respektovanou skupinu, která obstojí i v mezinárodní konkurenci.
Tímto bych rád vyjádřil poděkování celé střelecké komunitě za projevenou aktivitu v roce 2019. Poděkování také patří společnosti ZVI, a.s., která závody v široké míře podporuje a propaguje.
Při přípravě termínů F-class závodů v České republice pro rok 2020 se ukazuje, jak je nesnadné stanovit bezproblémový harmonogram termínů s ohledem na zahraniční závody. Stávající střelce a i ostatní zájemce o tento druh precizní střelby na dlouhé vzdálenosti bych chtěl pozvat na sportovní akce pořádané ZVI-Factory shooting team a Reloader Cup (Mid-Range F-class). Informace můžou zájemci nalézt na www.f-class.cz a www.sportdefence.cz.
Celé F-class komunitě sportovních střelců v české republice, bych tak rád popřál mnoho úspěchů v roce 2020. Věřím, že střelecká sezona 2020 bude i nadále pro střeleckou veřejnost úspěšná a plná střeleckých zážitků.

Autor: redakce, Ing. Petr Mothejl
Publikováno: 6.1.2020 14:16:15
Kategorie: Právě vyšlo
Zobrazeno: 149x