FK 7.5 Brno

Velká skoro jako Desert Eagle, vzhled jako CZ 75 po pořádné dávce steroidů, střílí „jedovaté“ kuličky ráže 7,5 mm a trefuje na sto metrů z ruky s přesností terčové pistole. Nejde o nějaký americký ladičský vynález. Úvodní údaje charakterizují novou pistoli FK z Brna. První informaci o prototypech jsme přinesli už před třemi lety. Tehdy se zdálo, že to bude zase jeden z mnoha nápadů, který skončí v zapomnění buď kvůli nevyřešeným technickým problémům, nebo pro nedostatek financí. 

 

Letos už vše vypadá podstatně nadějněji. Na výstavách bylo představeno několik verzí, které by už měly jít do sériové výroby. Na rozdíl od Desert Eaglu, který je prakticky luxusní hračička pro movité milovníky velké rány, FK by mohlo najít uplatnění u vojáků a policistů, kteří potřebují výkonnou, ale skladnou zbraň. Brněnští konstruktéři už dokonce vyvinuli i přídavnou pažbu a tak by jejich výtvor mohl zaujmout komise, vybírající takzvanou PDW – zbraň výkonnější než samopal, ale s rozměry větší pistole.
Podrobný popis konečných verzí pistole FK a vychytávek obsažených v konstrukci najdete ve Střelecké revui číslo 7/2018 na stranách 16 až 19.

Letos už vše vypadá podstatně nadějněji. Na výstavách bylo představeno několik verzí, které by už měly jít do sériové výroby. Na rozdíl od Desert Eaglu, který je prakticky luxusní hračička pro movité milovníky velké rány, FK by mohlo najít uplatnění u vojáků a policistů, kteří potřebují výkonnou, ale skladnou zbraň. Brněnští konstruktéři už dokonce vyvinuli i přídavnou pažbu a tak by jejich výtvor mohl zaujmout komise, vybírající takzvanou PDW – zbraň výkonnější než samopal, ale s rozměry větší pistole. Podrobný popis konečných verzí pistole FK a vychytávek obsažených v konstrukci najdete ve Střelecké revui číslo 7/2018 na stranách 16 až 19.

 

Autor: redakce
Publikováno: 3.7.2018 20:00:11
Kategorie: Právě vyšlo
Zobrazeno: 238x