Mistrovství Slovenské republiky ve Sportovní situační střelbě 2016

V sobotu 5. listopadu přivítalo účastníky Mistrovství Slovenské republiky ve Sportovní situační střelbě na střelnici v Rimavské Sobotě nepříjemné mrazivé počasí. Zamračená obloha a ranní teplota mínus pět stupňů byly jasným znamením, že střelecká sezona pro tento rok končí tímto závodem. Na základě výsledků z nominačních závodů se na startu sešlo 33 nejlepších střelců Slovenska, aby zabojovali o mistrovské tituly pro rok 2016.

Každý střelec musel na osmi střelecky i technicky náročných parkurech vystřelit minimálně 147 ran z různých střeleckých poloh, aby se dopracoval k závěrečnému finálovému hodnocení. Jednotlivé parkurové situace prověřovaly rychlost a přesnost střelby na krátké i dlouhé vzdálenosti, schopnost střelby za pohybu nebo za vynucených zastávek, či střeleckou všestrannost a schopnost střelby obouruč, silnou nebo slabou rukou. V neposlední řadě některé situace prověřovali i analytickou schopnost střelce a vyžadovaly od něj správné taktické rozhodnutí pod časovým tlakem.
Svou střeleckou dominanci v tomto sportu opět potvrdil Marian Fedor ze Žiliny, který s celkovým časem 146,68 sekund získal titul Mistra Slovenské republiky ve Sportovní situační střelbě pro rok 2016. Na druhém místě skončil Anton Penov z Banské Bystrice a z bronzu se těšil Rastislav Hrivnák z Turčianských Teplic.
V kategorii senioři se mistrem Slovenska stal Miroslav Těžký z Brezna a ženský titul získala Viktória Hrušovská ze Spišské Nové Vsi.
Po ukončení parkurové části čekal na závodníky střelecký souboj, ve kterém se do finále překvapivě probojoval Martin Tišťan, který měl titul nejrychlejšího střelce již na dosah ruky. Chlad, stres a únava však udělaly své a tak podlehl vyzyvateli a cennou trofej nakonec získal novodobý mistr Slovenska – Marian Fedor, který si ji dále nekompromisně obhájil v sedmi soubojích za sebou a dal tak tečku za letošním mistrovstvím. Předávání cen a dekorování vítězů se zúčastnil i víceprezident SSZ Ján Kulich, který poděkoval rozhodčím a pořadatelem za odvedenou práci.
Výsledkovou listinu, jakož i bohatou fotodokumentaci z akce si můžete prohlédnout na http://www.sskmagnum.estranky.cz/.Za organizátory děkuji všem účastníkům akce za bezpečné chování a disciplinovanost a těším se na další setkání střelců v Rimavské Sobotě.

Emil Réti
předseda ŠSK MAGNUM

Vlevo Mistr Slovenska Marian Fedor se svým prvním učitelem střelby a gratulantů Ing. Antonínem Lehovcom, zakladatelem Sportovní situační střelby na Slovensku


Autor: redakce, Emil Réti
Publikováno: 3.12.2016 14:22:40
Kategorie: Právě vyšlo
Zobrazeno: 83x