Moravský duel 2017

Sportovně střelecký klub AVZO Budišov n. Bud. uspořádal 5. července 2017 na státní svátek Cyrila a Mětoděje, patronů Moravy, již tradiční pátý ročník soutěže s turnajovým způsobem jednotlivých utkání.
Pravidla pro naše sportovní soutěže musí být jednoznačná a jasná. Proto také musí mít své pořadí. Takže začínáme prezentací s kontrolou dokladů, poučením o bezpečnosti a stvrzení s podpisem každého účastníka. Při slavnostním nástupu seznamujeme všechny přítomné s průběhem, jak bude losování a velkým důrazem na kontroly a bezpečnost.

Tentokrát jsme losovali do dvou základních skupin po šesti s tím, že do finále o 1.–6. místo postoupí z každé základní skupiny první tři. Do finále o 7.–12. místo pak ostatní.
V první základní skupině byl první postupující jasný, z pěti duelů měl pět vítězství Břetislav Havel. O další dvě místa znovu každý s každým soutěžili tři závodníci se třemi body. René Varhaníček vyhrál dvakrát, Ing. Josef Růžička jednou.
V druhé základní skupině to bylo jasné bez rozstřelu, Stanislav Stuchlík, Ing. Martin Duroň po čtyři body a třetí postupující Ing. Ondřej Pekárek tři.
Finále a boj o celkové pořadí. Jasným vítězem se stal Ing. Martin Duroň se čtyřmi body. O druhé, třetí a čtvrté místo šli znovu tři se třemi body. Se dvěma vítězstvími získal celkově druhé místo Břetislav Havel, celkově třetí místo s dalším bodem Stanislav Stuchlík. Celkově čtvrtý se stal Ing. Josef Růžička. O páté a šesté místo nastoupili dva s jedním bodem. Úspěšnější byl tentokrát René Varhaníček a obsadil celkově páté místo. Na šestém místě se umístil Ing. Ondřej Pekárek.
Finále 7.–12. místo proběhlo hladce, celkově sedmý s pěti body Pavel Opletal, osmý se čtyřmi body Pavel Opletal st., devátý Pavel Král se třemi, desátý Walter Müller se dvěma, jedenáctý Lubomír Kuc s jedním bodem a dvanáctá Kateřina Mariánková.
Celkem tentokrát proběhlo šedesát osm duelů, každý minimálně pět v základní skupině a min. pět ve finále, další pak při rovnosti bodů v rozstřelu.
Vyhlášení výsledků proběhlo nově tak, že účastníci se při vyhlašování stavěli dle dosaženého výsledku – první zleva pak druhý atd. V tomto pořadí jsme také již tradičně vyrobili památeční foto.
V průběhu celého dne byly dodržovány všechny bezpečnostní předpisy, a tak musíme poděkovat všem účastníkům za krásný a pohodový sportovní den. Poděkování také patří sponzorům Bois Opava, Linaset Budišov n. Bud., Pivovar Litovel, RS Zálesí i AVZO Budišov n. Bud.

Autor: redakce, Pavel Opletal st.
Publikováno: 18.7.2017 9:51:02
Kategorie: Právě vyšlo
Zobrazeno: 153x