Revolver do batohu aneb Smith & Wesson model 63

Velmi oblíbené a žádané čtení ve všech střeleckých časopisech tvoří hodnocení komisních zbraní. V posledním letošním čísle Střelecké revue najdeme jednu z velmi populárních zbraní z druhé ruky – malorážkový revolver. Smith & Wesson model 63 patří mezi nejmenší revolvery této značky. Podle firemního značení je postavený na rámu velikosti J. Asi nejznámějším zástupcem těchto minizbraní je osmatřicítka Cheifs Special. To je ale služební a obranný revolver. Malorážková varianta patří do další, pro USA typické kategorie, nazývané kit gun. Nejde o zbraně typu udělej si sám, slovo kit je použito ve smyslu souprava, a to souprava na přežití.

V češtině se tyto zbraně, nošené pro jistotu, označují také jako zbraň do batohu. Vznikly v důsledku aplikace zásady „lepší malá zbraň, než žádná zbraň“. Firma Smith & Wesson byla jedna z prvních, které revolvery pro takový účel nabízely a možná je i autorem označení kategorie.
Popisovaný a testovaný revolver je z novější výroby, zhotovený převážně z nerezavějící oceli. Jak se osvědčila zbraň, která se k nynějšímu majiteli dostala z druhé, možná ze třetí ruky a k čemu může být taková hračička dobrá v našich podmínkách se dozvíte z článku Revolver do batohu na stranách 26 a 27 Střelecké revue číslo 12/2018.

Autor: redakce
Publikováno: 10.12.2018 14:00:00
Kategorie: Právě vyšlo
Zobrazeno: 108x