Ruger 57

Náboj 5,7x28 mm naši zájemci o zbraně většinou znají jen teoreticky. Praktické zkušenosti s ním mají pouze příslušníci zvláštních jednotek. Proto je velmi zajímavá informace, že v USA patří k poměrně rozšířeným. Dokládá to i nová pistole Ruger 57 v této ráži. Jak známo, Ruger rozhodně není výrobce malosériových zbraní pro pár nadšenců.

Ve střelecké zemi zaslíbené zatím byla k dostání buď civilní provedení pistole FN FiveseveN a samopalu P90 stejné firmy. Doplňovaly je víceméně zakázkové zbraně na stejný náboj. Téměř všechny se vzhledově i konstrukčně dost odlišovaly od produkce na běžné střelivo.
Nová pistole Ruger 57 vypadá jako další ze služebních pistolí Ruger v plné velikosti. Linii poněkud narušuje delší rukojeť. Samozřejmě je to, dnes už běžný, poloplasťák s ocelovým závěrem a plastovým tělem. Ale náboj 5,7x28 dovoluje pohrát si s mechanismem zbraně. V poměru ke svému výkonu vyvolává totiž velmi malý zpětný ráz. Konstruktéři Rugeru také neodolali a v konvenčním tvarovém řešení ukryli zajímavý systém s brzděným závěrem.
Podrobnosti o nové pistoli Ruger 57 a jejích předchůdcích najdete na stranách 18 až 21 březnového čísla Střelecké revue ročníku 2020.

Autor: redakce
Publikováno: 4.3.2020 13:01:57
Kategorie: Právě vyšlo
Zobrazeno: 55x