Ruger Security-9

Značka a firma Ruger je dostatečně známá i u nás. Vždy, když se zdá, že je její sortiment kompletní, překvapí dalším modelem, který nás přesvědčí o tom, že na přeplněném trhu něco chybělo. Tak uvádí autor článek o nejnovější pistoli Ruger Security-9. Domnívá se, že by mohlo jít o první reakci na snížení poptávky po zbraních, spojené s nástupem nového prezidenta, který zatím nevyhrožuje zákony o odzbrojení občanů.

Security-9 je kompaktní devítka s dvouřadým zásobníkem a výhradně dvojčinným spoušťovým a bicím mechanismem. Až potud nic moc nového. Zajímavý je vznik nové konstrukce. U pistolí je obvyklejší postup od zbraně armádní velikosti, která se postupně zmenšuje na kompakt a podle zájmu zákazníků i na subkompakt. V tomto případě konstruktéři přinejmenším částečně použili opačný postup a vycházeli z úspěšného kapesního modelu. Podrobnosti o konstrukci a první informace ze střeleckých testů najdete na stranách 16 až 18 Střelecké revue číslo 4/2018.

O několik stránek dál se píše o další novince Ruger. Pod názvem PC Carbine se vrací Střelecká revue představuje přepracovaný model samonabíjecí karabiny na pistolové náboje. Předcházející provedení se neprodávalo tak, jak manažeři výrobce doufali. Při vyhodnocování ohlasů zákazníků se zjistilo, že problém nejspíš bude v použitých zásobnících. Jak tento oříšek u Rugeru vyřešili a co je na karabině nového najdete na stranách 40 až 41.

Autor: redakce
Publikováno: 5.4.2018 11:12:43
Kategorie: Právě vyšlo
Zobrazeno: 92x