Savage Arms jedou

Jedno staré střelecké pravidlo říká, že hlaveň střílí, ale pažba trefuje. Z toho zřejmě vycházeli u firmy Savage při tvorbě novinek na rok 2020. Tato firma je proslavená tím, že vyrábí slušné pušky za slušnou cenu a neplete se do výroby pistolí nebo revolverů. Letošní novinky jsou technicky shodné se staršími typy, ale nové jsou pažby. Platí to především pro malorážky a kulovnice. Některé pažby jsou na naše zvyklosti dost divoké a navozují dojem, že se konstruktéři inspirovali spíš u vojenských zbraní.

Důvod je asi zřejmý. Na klasické lovecké pažbě těžko něco nového vymyslíte. Ale rámové pažby vojenského typu umožňují popustit otěže fantazii. Dají se poměrně jednoduše udělat jako stavitelné a tak mohou bez nákladných úprav vyhovět většímu spektru uživatelů. Přehled novinek Savage a přidružených firem najdete v obsáhlém článku na stranách 36 až 38 SR 9/2020.
Tak mne napadlo: název Savage znamená divoch a logo firmy tvořila hlava Indiána s péřovou čelenkou. Byl jsem zvědavý, jak bude firma reagovat na současné americké šílenství v rámci politické korektnosti. Nezklamali mne, také podlehli. Nové logo firmy je na předpažbí malorážky na straně 36. Divoch byl důkladně oškubán.

Autor: redakce
Publikováno: 4.9.2020 13:03:53
Kategorie: Právě vyšlo
Zobrazeno: 18x