Velká jarní cena 2018 ve střelbě na kovové siluety

Poslední neděli v březnu 25. 3. 2018 proběhl na střelnici sportovního klubu SPORCK ve Staré Lysé střelecký závod Velká jarní cena ve střelbě na kovové siluety ze vzduchové pušky a vzduchové pistole ve věkových kategoriích do 13 let dívky a chlapci zvlášť (stříleli vsedě s oporou) a ostatní.

 

Závod se střílel ve dvou pětiranných položkách v každé vzdálenosti na 40 kovových siluet: 
- z pistole: kuře 10 m, prase 12 m, krocan 15 m a beran 18 m v čase 2 min.
- z pušky: kuře 18 m, prase 27 m, krůta 33 m a beran 41 m v čase 2,5 min.
Pořadatelé vytvořili výborné podmínky pro konání soutěže, které podpořilo i celkem slušné, ale chladné počasí, které ovlivnilo střelbu zejména ze zbraní plněných CO2. Samotný závod ale probíhal v přátelské atmosféře, kdy střelci zapůjčovali svoje zbraně i těm, kteří se chtěli zúčastnit závodu, ale neměli svoji zbraň a zároveň jim radili pro dosažení co nejlepšího výsledku, což pomohlo hlavně mladým střelcům. Vše dokumentovali dva fotografové pánové Miloš Cvrk a Karel Hartl ml.
Závodníci na závěr chválili pořadatele za uspořádání závodu a jeho celkový průběh. Díky sponzorům byli spokojeni i s cenami, které obdrželi za svá umístění a ostatní ceny, které poskytli sponzoři.
Umístění podle disciplín a kategorií:
a) vzduchová puška, na prvních třech místech se umístili v kategorii (první dvě kategorie hodnoceni pouze závodníci na prvním místě)
I. dívky: Hartlová Anežka 39 siluet
I. chlapci: Daniel Nekovář 21 6 siluet
II. 1. Karel Hartl ml. nástřelem 20 siluet, 2. Cihlář Aleš 16 siluet po rozstřelu se 3. Petrem Nekovářem 16 siluet.
b) vzduchová pistole
II. 1. Škvaro Josef 13 siluet, 2. Hartl Karel st. 12 siluet, 3. Jaromír Kopťár 9 siluet.
c) v součtu obou disciplín (hodnoceno bez rozdílu kategorií)
1. Karel Hartl, 2. Josef Škvaro, 3. Jaromír Kopťár.
Závěrem nezbývá než poděkovat všem střelcům za účast, ukázněnost a přátelům za nezištnou spolupráci a pomoc při konání závodu. Dále pak zejména generálnímu sponzorovi JSB MATCH Diabolo a ostatním sponzorům CZ team s.r.o. Kralupy nad Vltavou, soukromému vinařství Bočko-Vrbice, Fa Plisování  Mlčechvosty, ČMSJ z.s. a panu Václavu Vlachovi z MS Diana Nová Ves u Kralup nad Vltavou, bez kterých by se akce neuskutečnila.
Pokud, bude mít někdo zájem, podobnou soutěž uspořádat, rád mu poskytnu pravidla, případně poradím (skvaro.j@seznam.cz) nebo se můžete 9. 6. 2018 přijet podívat na střelnici Halda – Vinařice.

Vítězka Anežka Hartlová při střelbě

Autor: redakce, Josef Škvaro
Publikováno: 6.4.2018 11:52:43
Kategorie: Právě vyšlo
Zobrazeno: 52x