Voják budoucnosti

Future Soldier 2012
Známý bonmot praví, že vojenské špičky se pokaždé důkladně připravují na minulou válku. Štáby a plánovači se momentálně připravují na válku elektronickou a především počítačovou. Ani pravidelná pražská výstava Future Soldier, které proběhla od 17. do 19. října na výstavišti v Letňanech, o tom nikoho nenechala na pochybách. Jenže mnoho zasvěcených tvrdí, že počítačová válka už je teď v plném proudu...

Jedním z nosných témat výstavy byla také ochrana IT systémů, resp. kybernetická bezpečnost jako součást systému řízení informačních rizik. Armáda ČR na výstavě představila například přenosný komplex elektronického boje, který vyrábí prostějovská společnost URC Systems a jehož předchůdce používá AČR v Afghánistánu.
Druhé hlavní téma výstavy byl Voják budoucnosti (Future Soldier). K tomu kromě průzkumných a spojovacích prostředků a informačních technologií patří také optimální výstroj, respektive bojový oděv včetně ochranných prostředků. Přes vzrůstající význam využití informačních technologií nebo nových materiálů však stále platí, že důležitým a v řadě případů klíčovým faktorem zůstane i nadále voják vyzbrojený kvalitními a účinnými palnými zbraněmi. Ty letos v Letňanech v největší míře vystavovaly Armáda ČR, Česká zbrojovka a. s. a polská společnost Bumar. Fotografickou procházku výstavou s komentáři najdete ve Střelecké revui č. 12/2012. Vzhledem k zaměření našeho časopisu jsme se pochopitelně zaměřili právě na zbraně, i když jsme nemohli přehlédnout ani několik dalších zajímavostí.

Autor: redakce
Publikováno: 7.12.2012 12:16:39
Kategorie: Právě vyšlo
Zobrazeno: 151x