Vzduchovky a kovové siluety

V letošním roce proběhla pětikolová soutěž ze vzduchových zbraní na kovové siluety. Páté kolo, které se konalo dne 31. 8. 2019 bylo zároveň i I. mistrovstvím České republiky v této disciplíně. Celou soutěž organizačně připravovali pan Josef Škvaro, Václav Vlach a JUDr. Karel Hartl. Díky sponzorům se podařilo zajistit pro všechny střelce střelivo a věcné ceny. Zejména pak JSB DIABOLO a.s. dodala střelivo, věcné ceny, soukromé vinařství Bočko Vrbice dodalo věcné ceny a firma Plisování Vraňany která poskytla finanční pomoc. Bez těchto sponzorů by pořadatelé nemohli takovouto soutěž kvalitně zajistit.

Soutěž probíhala s ohledem na technické zabezpečení pouze na dvou otevřených střelnicích Halda-Vinařice a Stará Lysá, ve dvou kategoriích do 14 let a nad 14 let, jak ze vzduchové pistole tak i ze vzduchové pušky. Střílelo se na kovové siluety, které byly umístěny ve vzdálenostech:
Vzduchová pistole: kuře 10 m, prase 12 m, krůta 15 m a beran 18 m
Vzduchová puška: kuře 18 m, prase 27 m, krůta 27 m a beran 41 m

Informace k závodům ligy
Celkově se soutěže zúčastnilo 30 střelců v pěti kolech. Závodníci byli hodnoceni po každém kole samostatně a dále pak po skončení MR, které se také počítalo do celkových výsledků, byli odměněni závodníci s nejvyšším počtem zasažených figurek v jednotlivých disciplínách.
Výsledky celé 5kololové soutěže

Puška: 1. Petr Nekovář, Lysá nad Labem, 2. Josef Škvaro, Kralupy, 3. Karel Hartl st., Praha.
Pistole: 1. Josef Škvaro, Kralupy, 2. Karel Hartl st. , Praha, 3. Tomáš  Hradil, Kralupy.
Agregate (za celou 5kolovou soutěž nejvíc bodů a v pořadí nejlepších): 1. Josef Škvaro 129 b., Kralupy, 2. Karel Hartl st. 100 b., Praha, 3. Petr Nekovář 73 b., Lysá nad Labem.

Agregate liga 2019 do 14 let

 
Mládež do 14 let
Puška: 1. Anežka Hartlová, Praha, 2. Kristýna Zemanová, Ratiškovice u Hodonína, 3. Tereza Fukarová, Ratičkovice u Hodonína.
Pistole: 1. Anežka Hartlová, Praha, 2. Lukáš Hradil Kralupy, 3. Martin Prosecký Kralupy.
Agregate (za celou 5kolovou soutěž nejvíc bodů a v pořadí nejlepších): 1. Anežka Hartlová 140 b., Praha, 2. Kristýna Zemanová, 56 b., Ratiškovice u Hodonína, 3. Tereza Fukarová, 54 b., Ratiškovice u Hodonína.

K samotnému I. Mistrovstvím České republiky ve střelbě na kovové siluety ze vzduchových zbraní:
Mistrovství ČR se konalo dne 31. 8. 2019 na střelnici Halda – Vinařice. Všem střelcům bylo předem poskytnuto střelivo od JSB DIABOLO a.s. S tímto střelivem bylo dosaženo podle mého názoru několik velmi kvalitních výsledků, zejména v kategorii do 14 let překvapily děvčata z Ratiškovic u Hodonína.
Závodníci, kteří se umístili do 3 místa, obdrželi medaili, věcné ceny od sponzorů. Pořadatelé odměnili všechny mladé závodníky do 14 let.
Výsledky MČR
Vzduchová pistole: 1. Tomáš  Hradil, Kralupy, 2. Karel Hartl st., Praha, 3. Josef Škvaro, Kralupy.
Mládež do 14 let: 1. Anežka Hartlová, Praha, 2. Tomáš Hradil, Kralupy.

Vzduchová puška: 1. Karel Hartl st., Praha, 2. Ivan Andrušík, Sedlčany, 3. Josef Škvaro, Kralupy.
Mládež do 14 let: 1. Kristýna Zemanová, Ratiškovice u Hodonína, 2. Anežka Hartlová, Praha, 3. Tereza Fukarová, Ratiškovice u Hodonína.

Vzduchová puška MČR do 14 let

Závodníci oceňovali zejména to, že všichni mohli střílet jedním střelivem, což přispělo k zajištění stejných podmínek a dále, že i díky sponzorům obdrželi kvalitní ceny a zejména, že byli odměněni i zúčastnění mladí střelci.
Závěrem bych chtěl poděkovat všem, kdo se na soutěži podíleli a sponzorům za poskytnutou pomoc.

Vítězka ligy do 14 let Anežka Hartlová

Autor: redakce, Josef Škvaro
Publikováno: 15.9.2019 11:35:52
Kategorie: Právě vyšlo
Zobrazeno: 672x
Foto: Karel Hartl ml.