Walther PPQ Q5 Match v plastu i oceli

Zbraně se značkou Walther poněkud ustoupily z bývalé slávy. Zvlášť se to týká sportovních pistolí, malorážních i velkorážních. Walther PPQ Q5 Match je proto docela výjimka. A hned v několika směrech. Je to devítka na plnotučné náboje 9 mm Luger. Předpokládá se tedy použití v praktické střelbě v divizích Production a Standard. Jenže tam jsou už pevně usazené jednak klony Coltu 1911 a naše pistole CZ. A v pistolích s plastovým rámem a částečně předpjatým úderníkem celkem jednoznačně vedou Glocky.

Walthery to nebudou mít jednoduché. Nabízejí sportovní hlaveň prodlouženou na délku pět palců (127 mm) a tomu odpovídající závěr v plné délce. Uzamčení závěru se nemění, zůstává výkyvná hlaveň s klasickým hranolem ve výhozním okénku jako u služebních verzí. Spoušťový mechanismus se také nemění, stále je to vylepšená verze částečně předpjatého přímoběžného úderníku. Základní provedení má i plastový rám.
Překvapení se skrývá u varianty SF a SF Champion. Je to vzácný případ, kdy pistole zkonstruovaná s plastovým rámem dodatečně dostala rám ocelový. Hmotnost nenabité pistole se tím zvýšila téměř o 400 gramů. Pro sportovní pistoli to beru, zvlášť když typická watherovská rukojeť zůstala zachována (a mně docela sedí). Ale 25 N na spoušti, částečně předpjatý úderník a reset 2,5 mm... no, taková suchá jednočinná spoušť s 15 N a milimetrovým chodem je přece jenom jiné kafe. Podrobnosti o nových sportovních Waltherech najdete na stranách 14 až 17 Střelecké revue číslo 5/2019.

Autor: redakce
Publikováno: 4.5.2019 11:34:15
Kategorie: Právě vyšlo
Zobrazeno: 68x