krátké zbraně,  Novinky

Agaoglu u nás

První pistole, kterou jsme od společnosti Agaoglu v roce 2022 viděli, byla FX 9. Má polymerový rám a výměnné hřbety rukojeti. Rukojeť je moderně zdrsněná a v horní části zeštíhlená, aby i ruka s kratšími prsty dosáhla na spoušť. Zásobník může být na 10, 15 nebo 17 nábojů ráže 9 mm Luger. V nabídce byla také pistole AG-9, která je sice velmi podobná, ale nemá výměnné hřbety rukojeti. Pro nás je jistě zajímavé, že tyto zbraně jsou postaveny na zásobníky pro CZ 75.

V roce 2023 přivezli pánové z firmy Agaoglu inovované pistole. Firma používá na svoje produkty tureckou značku AHSS společně s označením konkrétního modelu, v našem případě FXS-9. V dalších dodávkách na evropský trh značku AHSS nahradí označení KOR, o kterém se turecký výrobce domnívá, že lépe zní.

Překvapení nás čekalo sotva měsíc po veletrhu, když zavolal Ing. Jan Petráň z firmy Kozap. Tato uherskobrodská společnost je známá jako dovozce loveckých zbraní především z Německa. Ovšem už nějaký čas úspěšně dováží také chorvatskou značku pistolí HS Produkt, která se v Americe prodává pod značkou Springfield Armory. Nyní mne Ing. Petráň informoval, že jeho firma se rozhodla zkusit dovážet také turecké pistole značky Agaoglu a že máme možnost si je vyzkoušet v areálu Okresního mysliveckého spolku v Pardubicích, kde má obchod a provozuje zde střelnici Petr Tomášek. Nebyli jsme u něj poprvé a také správce střelnice Jana Daňka už znám nějaký ten pátek.

Podrobnosti o nových tureckých pistolích a jejich chování na střelnici uvádí autor článku Agaoglu u nás na stranách 14 až 16 Střelecké revue číslo 6/2023.

Střeleckou revui č. 6/2023 si můžete objednat v tištěné verzi na www.casopisyprovas.cz bez platby za poštovné nebo v el. verzi na www.casopispresinternet.cz

Koupit časopis