Novinky,  ostatní

Artemis PP800

Mezi vzduchovými pistolemi můžeme najít dvě vyhraněné skupiny. Pokud pomineme stále se zmenšující výběr mezi klasickými zlamovačkami, máme na výběr mezi modely ostrých zbraní na bombičky CO2, nebo takzvaný Flon Gas, a střílející plastovými kuličkami, ocelovými kuličkami, nebo olověnými broky. Jsou vhodné na bojové hry, základní výcvik pro střelbu ostrými zbraněmi, nebo pro zábavnou střelbu. Cenově jsou poměrně dostupné. Na druhé straně jsou to pistole na stlačený vzduch, určené pro výkonnostní sportovní střelbu a většinou ve vyšších cenových skupinách.

Poměrně chudý je výběr „něčeho mezi“, pistolí, které by se daly použít právě k výcviku ve sportovní mířené střelbě a začátečníkovi neudělaly díru do kapsy.

V článku Artemis PP800 je představena jedna z mála pistolí této meziskupiny. Zbraň má vzhled a vybavení sportovní pistole. Funguje na diabolky a má nádržku na předem stlačený vzduch. Autor vysvětluje, proč tomuto řešení, ve srovnání se zdánlivě levnějšími CO2 bombičkami, dává přednost. Testovaná pistole je opakovačka s diskovým zásobníkem. Jak se na ni dívá zkušený vzduchovkář a co tato pistole dovede na střelnici, najdete na stranách 32 až 33 Střelecké revue číslo 11/2020.

Koupit časopis