krátké zbraně,  Novinky

ASG Schofield 1877

Volně prodejné střílející repliky se zlomkovou pořizovací cenou ostré zbraně mají jednu skvělou vlastnost – umožňují nemalé základně zbraňových nadšenců, začínajících střelců a sběratelů, třeba i bez zbrojního průkazu, vlastnit střílející model palné zbraně, která se třeba už dlouho nevyrábí a jejíž originály spadají do kategorie luxusních a velmi drahých zbraní.

To naštěstí dobře vědí i u společnosti ASG (Action Sport Games A/S), jež patří mezi zkušené vývojáře airsoftových zbraní a vzduchovek. Nedávno zařadili do svého portfolia zbraní kategorie D ultrarealistickou repliku slavného amerického revolveru Smith & Wesson mod. 3 z druhé poloviny 19. století, jenž dostal svůj notoricky známý název Schofield podle autora úprav pro potřeby jezdectva majora George W. Schofielda. Působivou plynovku na CO2 nabízí dánská společnost hned v několika barevných variantách, od brynýrovaně lesklé černé klasiky až po zrcadlově stříbrnou se sněhově bílou imitací slonoviny na střenkách.

Asi nejlákavější devizou této repliky je kromě dokonalého vzhledu i její autentické ovládání, držící se v mnoha bodech ostré předlohy. Nechybí tedy realisticky funkční dělený rám se 6ʺ hlavní sklápějící se na masivním kloubu před oválným lučíkem, a to po odjištění rámové pojistky spojené s výkyvným hledím. Šestikomorový nábojový válec (z kovu) je opatřen funkčním a řádně zpřevodovaným hvězdicovým vytahovačem nábojnic. Plynovka Schofield má také realisticky pracující jednočinný (SA) spoušťový mechanismus s příjemně krátkým chodem. Střelec musí před každým výstřelem manuálně natáhnout kohout, vybavený u vzduchovky také bezpečnostním odskokem od zápalníku.

Pěknou repliku oblíbeného revolveru desperáda Jesseho Jamese představuje Střelecká revue v červnovém čísle ročníku 2023 v článku ASG Schofield 1877 na stranách 20 až 22.

Střeleckou revui č. 6/2023 si můžete objednat v tištěné verzi na www.casopisyprovas.cz bez platby za poštovné nebo v el. verzi na www.casopispresinternet.cz

Koupit časopis