Novinky,  ostatní

Česká pobočka Krav Maga Global se mění na Českou Krav Maga Asociaci!

Po deseti letech působení české pobočky Krav Maga Global přichází zapsaný spolek Krav Maga s novým konceptem, který se zaměřuje na vědecky podložený přístup k sebeobraně a osobní bezpečnosti.

Tento přerod byl zapříčiněn neslučitelnými rozdíly v dlouhodobé vizi a výkladem, co vlastně sebeobrana znamená. Krav Maga Global se dlouhodobě věnuje rozvoji systému pouze na technické úrovni a jejich další směřování odpovídá spíše bojovým uměním a odchyluje se od představ definice reálné sebeobrany.
Z dlouhodobého hlediska nedával tento přístup smysl, proto došlo k založení České Krav Maga Asociace. Ta se pouští do výuky dle vlastních redefinovaných osnov, které do ní vnášejí nejnovější poznatky z oborů jako je neurobiologie, psychologie, kriminologie a řady dalších. Celý systém se postupně vyvíjí s cílem maximalizovat přínos v oblasti osobní bezpečnosti pro naše studenty. Jako důkaz o správnosti našeho rozhodnutí vnímáme i to, že pod křídly ČKMA pokračuje většina aktivních instruktorů působících původně pod značkou KMG.
Jakub Otipka, předseda spolku a bývalý ředitel české pobočky KMG, k tomu dodává “Posledních několik let jsme se aktivně podíleli na rozvoji systému Krav Maga na celosvětové úrovni. Zkoumali jsme dynamiku násilí, testovali efektivitu jednotlivých řešení a přicházeli s inovacemi. Na výsledky naší práce jsme pak pravidelně školili členy Global teamu – týmu nejlepších instruktorů, kteří po celém světě učí instruktorské kurzy. Bohužel změny nebylo možné dělat v takové míře, v jaké by bylo nutné. Vzhledem k tomu, že relativně dost času a úsilí věnujeme nejohroženějším skupinám obyvatel jako jsou senioři, ženy a děti, tak vnímáme velkou zodpovědnost za to, co předáváme našim klientům. I proto jsme se rozhodli jít dále po vlastní ose a učit to nejlepší, co v této chvíli známe.”
Zapsaný spolek Krav Maga za svou více než desetiletou historii připravil řadu neziskových projektů zaměřených na zvyšování bezpečnosti u žen a dětí (Nenechte si ubližovat), seniorů (Bezpečí pro seniory) a široké veřejnosti (Akademie bezpečí). Ve všech těchto aktivitách budeme i nadále pokračovat pod hlavičkou ČKMA.

Na co se tedy můžete těšit?

  • Nové techniky a přístupy, které se studenti budou učit v pravidelných třídách a seminářích
  • Pravidelné online akce zaměřené na teoretickou část sebeobrany a ukázky nejčastějších druhů napadení
  • Výukový online program, který bude pro studenty sloužit jako doprovodné vzdělávání
  • Jednorázové kurzy pro začátečníky i pokročilé
  • a mnoho dalšího…

TZ Krav Maga, 10. 2. 2021
Více informací naleznete zde.

Koupit časopis