krátké zbraně,  Novinky

České pistole Ina IWA 2023

Země Evropské unie nejsou až na čestné výjimky právě nakloněny civilnímu držení krátkých zbraní – a už vůbec ne jejich nošení. Kontrast proti USA je stále silnější a malé země s racionálnějším přístupem, jako je Česko nebo Slovensko, to nevytrhnou. A kde jinde v EU ještě můžete nosit pistoli na obranu? Evropa disponuje mnohonásobně větší populací, ale také souborem restrikcí, jež dokážou odradit i kdejakého výrobce. Lov a myslivost obecně jsou na tom o něco lépe, ale zřejmě všeho dočasu.

Ostatně samonabíjecí pistole chtějí například v Německu vzít myslivcům, kteří je tam mohou mít jako dostřelné, a když už v tom tamní zakazovači budou, spláchnou i lovecké samonabíjecí kulovnice a brokovnice. Špičky SPD a Zelených si k tomu zcela absurdně vzaly za záminku, že při loňské prosincové razii proti členům pravicové extremistickéskupiny Reichsbürger bylo zabaveno 94 zbraní, kromě mečů a kuší i 40 palných – ale ani jedna samonabíjecí! Němečtí myslivci tedy budou hromadně potrestáni závažným zásahem do své činnosti i když ideově ani po technické stránce s tím nemají nic společného.

Takové postoje EU a většiny evropských vlád přitom nikdy nenašly jakýkoliv pozitivní odraz ve vývoji kriminality, přestože populisté (bez jakýchkoliv důkazů) dál sveřepě tvrdí opak. Negativní vztah vládnoucí takzvané elity ke zbraním se odrazil i v počtu letošních pistolových premiér v Norimberku, které vlastně skoro žádné nebyly. O to větší radost pak našinec může mít, když vidí bohaté zastoupení českých firem jejich skutečně moderními zbraněmi.

Autor článku České pistole Ina IWA 2023 představuje kromě uherskobrodských dalších pět českých pistolářských firem. Podrobnosti najdete na stranách 8 až 9 pátého čísla Střelecké revue ročníku 2023.

Střeleckou revui č. 5/2023 si můžete objednat v tištěné verzi na www.casopisyprovas.cz bez platby za poštovné nebo v el. verzi na www.casopispresinternet.cz

Koupit časopis