Novinky,  ostatní

Česko-polský pohár v HFT 2021

Česko-Polský pohár v HFT je tradiční mezinárodní klání, kde se střelci z Česka a Polska každoročně utkávají o putovní pohár ve tvaru obří diabolky. Do pohárového seriálu patří vždy dva závody v Česku a dva závody v Polsku, přičemž do celkového pořadí se započítávají 3 nejlepší dosažené výsledky. V loňském roce situace kolem covidu bohužel neumožnila akci pořádat, ale tento rok už se to povedlo, i když došlo ke změně propozic a do celkového pořadí se počítal jen dva závody, vždy jeden v každé zemi.
O víkendu 14.–15. 11. 2021 se v okolí jezera Dzierzno Male nedaleko Pyskowic konaly závody pořádané polským klubem Hunter Team Silesia. Na místo se dopravila také početná skupina střelců z Česka, a výsledkově se rozhodně neztratili.
V areálu hotelu Ambassador na břehu jezera byly postaveny dvě tratě, každá na 40 sklopných terčů ve formátu 20×2, tedy po dvou terčích na každém stanovišti. Sobotní kolo se počítalo do celkového pořadí Česko-polského poháru spolu se sobotním kolem červnového závodu v Bohumíně.
Počasí byl střelbě nakloněno. Panovalo krásné podzimní počasí jen s minimálním větrem, který jinak při střelbě vzduchovými zbraněmi na větší vzdálenost (v HFT se střílí až na 42 m) zásadně ovlivňuje dráhu diabolky. Jak je na polských závodech zvykem, tratě byly náročné a terče byly postavený blízko limitním vzdálenostem pro daný rozměr hitzón.
Terče byly rozmístěny vesměs na stromech a byly jasně viditelné, jejich zásah tak byl čistě otázkou střelcova umění bez hry na náhodu jako můžeme občas vidět na nepříliš dobře postavených tratích, kdy jsou terče všelijak zakryté překážejícími větvemi nebo trávou.
I přes obtíže způsobené kovidovými opatřeními se obou závodů zúčastnilo 180 střelců (Bohumín 100 a Pyskowice 80).
V sobotu Jakub Vicher dosáhl především díky všem trefeným povinným polohám s náskokem nejvyšší skóre za celý den (78 bodů z 80). A to spolu s čtvrtým nejlepším výsledkem z bohumínského závodu stačilo na celkové vítězství v Česko-polském poháru v HFT 2021. A putovní Česko-polský pohár se po třech letech vrací do Česka!

Česká výprava

Koupit časopis