Novinky,  ostatní

Colt CZ Group SE kupuje muničku Sellier & Bellot

Dne 18. prosince 2023 skupina Colt CZ Group SE oznámila, že téhož dne uzavřela dohodu se společností CBC Europe S.à r.l. o koupi stoprocentního podílu ve vlašimské společnosti Sellier & Bellot.

Pro někoho je to překvapivé oznámení, ale na druhé straně se jedná o celkem logický krok.

„Jsme hrdí na to, že můžeme ve skupině Colt CZ přivítat společnost Sellier & Bellot, jednoho z nejstarších a nejvýznamnějších výrobců malorážové munice. Akvizice Sellier & Bellot zapadá do naší dlouhodobé strategie expandovat nejen v našem klíčovém segmentu ručních palných zbraní, ale i v souvisejících odvětvích, když střelivo je přirozeným doplňkem našich produktů. Těšíme se na spolupráci s vedením společnosti Sellier & Bellot, jejími zaměstnanci, partnery a zákazníky a také na nové příležitosti, které spojení se Sellier & Bellot nepochybně přinese celé naší skupině,“ řekl Jan Drahota, prezident a předseda představenstva Colt CZ Group.

Podrobné informace o stavu obou firem a o očekávaných přínosech najdete v článku na stranách 6 a 7 únorového čísla Střelecké revue ročníku 2024.

Střeleckou revui č. 2/2024 si můžete objednat v tištěné verzi na www.casopisyprovas.cz bez platby za poštovné nebo v el. verzi na www.casopispresinternet.cz

Koupit časopis