krátké zbraně,  Novinky

CW Accessories

Amerických ladičských firem existuje mnoho, ale není mnoho takových, které se věnují ladění malorážkových pistolí, jejichž vzhled a ovládání vycházejí z populárního Coltu 1911. Ladí se spíš Rugery Mk I–IV, ladí se Browningy Buck Mark, ale ladit neplnotučné devatenáctsetjedenáctky, to se příliš nenosí. Ovšem jelikož ladičů je skutečně mnoho, každý si hledá, v čem by vynikl a zaujal. Malorážkovým devatenáctsetjedenáctkám se věnuje Chet Whistle.

Začínal sportovní střelbou z velkorážních pistolí a zkoušel různé disciplíny a vlastní úpravy pistolí. Časem Chet Whistle začal střílet Steel Challenge. To je, jak již plyne z názvu, disciplína, která se střílí na ocelové terče, a v této disciplíně mají také divizi malorážek, které pochopitelně Chet musel vyzkoušet. Začal to střílet s Browningem Buck Mark, ale prý zničil tři, opravoval je a nakonec se rozhodl přejít na platformu 1911.

Jako mnozí jiní, také Chet Whistle začal sice nejdřív u dílů pro vlastní potřebu, aby časem přešel k výrobě pro zákazníky. K tomu prý došlo v roce 2011, kdy vznikla firma CW Accessories (CWA). Nejdřív to byly jednotlivé díly, ale poměrně záhy z nich Chet začal sestavovat celé ladičské sety a dnes i kompletní zbraně, které puškař upravuje podle požadavků zákazníků.

Američané jsou známí spíš přestavbami všech možných pistolí na co největší ráži a výkon. Úpravy Coltu 1911 na malorážku jsou opravdu rarity. Jak vypadají a co vše se musí upravit, aby spolehlivě fungovaly, se dočtete v článku CW Accessories na stranách 24 a 25 Střelecké revue pro září 2021.

Koupit časopis