krátké zbraně,  Novinky

CZ TS 2

Zdálo by se, že CZ 75 je na konci svého vývoje. Nabízené varianty pokrývají všechny možnosti využití od armádní pistole po kapesní kompakt. Na základě CZ 75 vznikly vynikající sportovní pistole, které se uplatnily především v akčních disciplínách a stále sbírají medaile po celém světě. Stejně jako v jiných sportovních disciplínách i ve střelbě platí dále, výše, silněji. Sportovní zbraně musí tento požadavek respektovat.

Jednou z disciplín, ve kterých čezety dominují, je střelba podle pravidel IPSC. Dnes je nejpopulárnější divize Production, ale druhá nejobsazovanější na závodech je Standard. Tady na rozdíl od Production nejsou konstruktéři tak svázáni pravidly a mohou se vyřádit při tvorbě vysloveně sportovní pistole.

Nedávno představené nové modely CZ pro disciplínu Standard dokazují, že základ skoro padesátileté pistole ještě dává další možnosti vývoje. CZ TS 2 je vlastně něco podobného jako sportovní automobil postavený na základě sériového vozu. Musí plnit dost protichůdné požadavky: maximální spolehlivost, velkou životnost a ještě přesnost srovnatelnou s terčovým speciálem. Pohled pod „kapotu“ nových uherskobrodských sporťáků nabízí článek CZ TS 2 na stranách 22 až 25 prvního čísla Střelecké revue ročníku 2021.

Koupit časopis