dlouhé zbraně,  Novinky

Fanzoj Mountain Kingdom

Říká si AmmonAmmon75. Je to podle všeho dobrodruh, lovec, střelec na dlouhé vzdálenosti, sportovec a také v neposlední řadě sběratel zbraní. Na svých loveckých výpravách se dostává do míst, kam lidská noha vstoupí jen výjimečně, kde ještě stále vládne matka příroda a kde kontrola nad živly je jen iluze. Tento člověk trénuje po celý rok, aby pak jednou ranou dosáhl toho, co chce. Jak se opravdu jmenuje, vědí jen někteří zasvěcení.

Takovýto člověk, který určitě není chudý, samozřejmě ví, jakou zbraň by chtěl. Se svými záměry a požadavky v roce 2020 seznámil generálního ředitele puškařské firmy Patricka Fanzoje. Nechtěl pušku do výkladní skříně, ale luxusní zbraň, se kterou však bude moci střílet i při třiceti stupních pod nulou.

Nová jednoranová kulovnice ve výkonné ráži 338 Lapua Magnum na první pohled vypadá, že je uzamčená závěrem Roux, který ovládá páka lučíkem. Ale když závěr odemkneme, je jasné, že je všechno jinak. S novou variantou závěru pro jednoranové kulovnice a dalšími detaily včetně bohaté výzdoby se seznámíte v článku Fanzoj Mountain Kingdom na stranách 28 a 29 Střelecké revue číslo dvě ročníku 2023.

Střeleckou revui č. 2/2023 si můžete objednat v tištěné verzi na www.casopisyprovas.cz bez platby za poštovné nebo v el. verzi na www.casopispresinternet.cz

Koupit časopis