krátké zbraně,  Novinky

Flobertka pro akční střelbu

Brněnská firma ALFAPROJ je dnes mezi střelci známá především svými velkorážovými revolvery řady ALFA STEEL. Jenže už od 90. let vyrábí také flobertky. V posledních letech to české flobertky nemají jednoduché. Záplava mnohem levnějších a ne zas tak špatných tureckých výrobků odebrala značnou část zákazníků. Snaha o udržení trhu vede brněnskou firmu k občasnému malosériovému zpestřování flobertkové palety, převážně jubilejními sbírkovými modely.

Jedním z nejnovějších pokusů výrobce oživit nabídku flobertek s energií střely pod 7,5 J je zajímavý revolver nazvaný ALFA 2020 Edition v provedení Light, postavený na klasickém modelu 641 ráže 6 mm ME Flobert court. Revolver, vyrobený na konci roku 2020 je i po účinnosti novely zbrojního zákona stále zbraň kategorie D.

Vzhled jednoznačně umocňují tři odlehčovací otvory, jež jsou symetricky uložené v jedné rovině s dutinou chránící ocelovou osu válce, a laserem vypálené stříbřitě bílé nápisy na bocích hlavně i rámu. Ocelové součásti zůstaly leskle brynýrované. Vše to decentně ladí s dřevěnou rukojetí z tmavého lakovaného dřeva s logem výrobce.

Detailní popis této bezpapírové hračičky a zjištění o jejím chování na střelnici najdete v článku Flobertka pro akční střelbu na stranách 27 až 29 Střelecké revue číslo 8 ročníku 2021.

Koupit časopis