dlouhé zbraně,  Novinky

Futuristická zbraň

Airsoft byl odjakživa koníčkem, který těžil z možnosti držet v rukou repliku skutečné zbraně. Postupem let ale hráči i výrobci zhodnotili, že některé věci lze obětovat, pokud to přispěje ke spolehlivosti, praktičnosti a lepším výkonům na airsoftovém bojišti. Odvážnější značky pak začaly navrhovat airsoftové zbraně, které už nemají reálnou předlohu. Funguje to, protože design těchto zbraní vychází z některých reálných modelů a působí dost věrohodně.

Přesto se občas objeví firmy, které se rozhodnou, že nabídnou hráčům něco skutečně jiného. Jedna taková zbraň má poněkud tajuplný název STTi CSI XR-5 C. Hráči si tuto pušku mohli poprvé pořídit v květnu 2016. Každý má M4 nebo její variantu. Airsoft se stal mořem pušek stylu AR, oceánem předpažbí AR s montážními lištami, AR závěrů a nepřeberného množství pažeb. Osvoboď se z tohoto moře šedi a nudných pušek. Vstup do 21. století a zvol si CSI XR-5 Advanced Main Battle Rifle, uvedla k tomu tchajwanská firma CSI.

CSI XR-5 C je elektrická airsoftová zbraň, jejíž základní schéma se zas tolik neliší od současných pušek. Pistolová rukojeť, výsuvná pažba, zásobník, hlaveň, všechno v klasickém uspořádání. Design je ovšem na zcela jiné úrovni.

Když jsem CSI XR-5 C uviděl poprvé, věděl jsem, že je to sice zajímavá puška, ale asi nebude přehnaně oblíbená. Ale postupně jsem narazil na několik aspektů, které hovoří pro koupi této zbraně

Proč autor doporučuje koupi airsoftové pušky, která nenapodobuje žádnou reálnou zbraň, se dočtete v článku Futuristická zbraň na stranách 42 a 43 Střelecké revue číslo 12/2022.

Střeleckou revui č. 12/2022 si můžete objednat v tištěné verzi na www.casopisyprovas.cz bez platby za poštovné nebo v el. verzi na www.casopispresinternet.cz

Koupit časopis