dlouhé zbraně,  Novinky

Granátomet King Arms M79

Jednoranový granátomet M79 ráže 40 x 46 mm je jednoduchá zbraň amerického původu ze 60. let minulého století, s drobnými úpravami dodnes vyráběná a leckde používaná. Reálně dokáže dostřelit až kolem 400 m.

King Arms M79 je airsoftová replika, která používá standardní 40 mm airsoftové granátometné patrony. Zlamovací zbraň se snadno přebíjí a obsluhuje. Na první pohled působí jako velkorážová brokovnice se zkrácenou hlavní a obrácenou pažbou. Při délce 731 mm a hmotnosti 2 kg to není těžká ani rozměrná zbraň. Proti ostré verzi je skoro o kilo lehčí, a tak se s ní skvěle manipuluje. Míření je velmi pohodlné a praktické, bez ohledu na to, zda používáte hledí sklopené, nebo vyklopené. Zbraň je vyrobena pouze z kovu a dřeva, díky čemuž z ní máte velmi příjemný realistický pocit…

Z praxe mohu potvrdit, že výklopné hledí využijete. Granátomet totiž může střílet prakticky všechny 40mm airsoftové patrony, které se vyrábějí.

Podrobný popis realistické kopie ručního granátometu z doby vietnamské války najdete ve Střelecké revui číslo 3/2023 na straně 50.

Střeleckou revui č. 3/2023 si můžete objednat v tištěné verzi na www.casopisyprovas.cz bez platby za poštovné nebo v el. verzi na www.casopispresinternet.cz

Koupit časopis