krátké zbraně,  Novinky

Heritage Barkeep

Postavit produkci a celý osud firmy na jednom modelu revolveru, navíc historickém, to vyžaduje značnou odvahu. U Heritage Manufacturing se to zakladatelům podařilo a nezdá se, že by jim docházel dech.

Malorážkové revolvery Heritage se všechny staví na dvou variantách rámu a jednotlivé zbraně se jinak navzájem odlišují délkou hlavně, počtem komor ve válcích a ráží – 22 long rifle, nebo 22 WMR. A samozřejmě tu jsou povrchové úpravy kovu a k tomu nepřeberné množství střenek. Takže těch variant na jedno a to samé téma může být opravdu požehnaně a každý si vybere. Rámy jsou buď klasické SAA se zvoncovou rukojetí, nebo s  rukojetí ve tvaru ptačí hlavy – birdhead. Těch druhých nabízejí jen šest modelů, které mají třípalcové nebo čtyřpalcové hlavně a různé střenky, podle nichž se jmenují například Cocobolo, White Pearl a podobně. Pro revolvery s klasickým tvarem rukojeti se používá označení Rough Rider, čili drsný jezdec. Speciální řadu mezi revolvery s klasickou rukojetí představují zbraně Two Tone. Mají černé rámy a válce v barvě kovu.

Nadšenci pro úsporné westernové střílení si aspoň teoreticky mohou vybírat na stranách 16 až 18 květnového čísla Střelecké revue ročníku 2021.

Koupit časopis