krátké zbraně,  Novinky

Hero proti lumpům

Pokud si někdo myslí, že v Americe se neletální zbraně nepoužívají, tak se mýlí. Významná, ale zřejmě rychle se zmenšující část Američanů totiž stále nemá palné zbraně, ale po něčem, čím se může bránit, přirozeně touží. V roce 2020 byla představena nesmrticí zbraň Hero 2020. Když se na ni podíváte, vypadá opravdu jako zbraň, ale nějaká divná. Je dlouhá 150 mm, váží 315 gramů a mohla by působit dojmem zvláštní dětské pistolky. Její použití dětmi by ale každou hru rychle ukončilo.

Vynálezce a zakladatel firmy David Clemons samozřejmě tvrdí, že jeho výrobek udělá díru do světa. My bychom byli o dost skeptičtější. Kladem je, že je to malé, že z toho něco vyletí a útočníkovi to nebude příjemné.

Srovnání kladů a záporů této kapesní paintballovky na sebeobranu najdete v článku Hero proti lumpům na stranách 26 až 28 Střelecké revue číslo 1/2022.

Střeleckou revui č. 1/2022 si můžete objednat v tištěné verzi na www.casopisyprovas.cz bez platby za poštovné nebo v el. verzi na www.casopispresinternet.cz

Koupit časopis