dlouhé zbraně,  Novinky

Italský vlk – Benelli Lupo

Bratři Benelliové byli původně nadšenci do konstrukce a výroby (nejen) závodních motocyklů, ale lovecká vášeň přivedla zdatné konstruktéry i ke zbraním. Respektive je k nim přivedl Bruno Civolani, autor inerčního závěrového mechanismu samonabíjecích brokovnic.

Značka Benelli byla dlouho spojována se samonabíjecími brokovnicemi a kulovnicemi. Pravděpodobně zákonná omezení na tyto skupiny zbraní italské konstruktéry přivedly k návratu ke klasice.

V roce 2019 přibyla do nabídky první opakovací kulovnice Benelli s příznačným jménem Lupo (vlk). Model Lupo určen ponejvíc lovcům, ale slibné parametry, ergonomický design a rozpětí použitelných i nabízených ráží nevylučují ani sportovní užití. V konstrukci prý bylo exkluzivně uplatněno sedm patentů společnosti Benelli. Lupo je klasická opakovačka s válcovým odsuvným závěrem, avšak nebyli by to Italové a nebyla by to Benelli, kdyby zbraň nebyla pojednána specifickým způsobem, mimo jiné i s důrazem na moderní atraktivní vzhled. Ten zde má na svědomí jeden z nejlepších italských designérů Marco Gaudenzi.

Co se skrývá pod zcela nezaměnitelným vzhledem nové Benellky najdete pod titulkem Italský vlk – Benelli Lupo na stranách 32 až 35 prvního čísla Střelecké revue ročníku 2022.

Střeleckou revui č. 1/2022 si můžete objednat v tištěné verzi na www.casopisyprovas.cz bez platby za poštovné nebo v el. verzi na www.casopispresinternet.cz

Koupit časopis