dlouhé zbraně,  Novinky

IWI Tavor TS12

Podle webu GunBroker.com to v roce 2020 údajně byla nejprodávanější samonabíjecí brokovnice v  USA. Tavor TS12 vychází z koncepce útočných pušek IWI Tavor a patří do jejich rodiny. Je to tedy zbraň v nadčasovém designu bullpup, avšak výhradně na brokové náboje ráže 12. Při zajímavé celkové délce zbraně 720 mm je hlaveň z materiálu 4041 s hladkým chromovaným vývrtem dlouhá 18,5“/470 mm. Ústí hlavně je upraveno pro čoky typu Benelli/Beretta Mobil. Hmotnost zbraně bez nábojů je 3,6 kg.

Na první pohled to vypadá, že jste zbraň zapomněli vybalit z přepravního boxu. Jen vystupující pistolová rukojeť a spoušť naznačují, že stačí jenom zkontrolovat, zda jsou v nábojové schránce náboje, natáhnout a můžete střílet. Jak se izraelským konstruktérům podařilo dostat do 720 mm dlouhé zbraně nábojovou schránku na patnáct nábojů a jak to vůbec funguje, se píše v článku IWI Tavor TS12 ve Střelecké revui číslo 9/2022 na stranách 20 a 21.

Střeleckou revui č. 9/2022 si můžete objednat v tištěné verzi na www.casopisyprovas.cz bez platby za poštovné nebo v el. verzi na www.casopispresinternet.cz

Koupit časopis