dlouhé zbraně,  Novinky

Kančí set se slugy

Když jsem začal chodit na naháňky na černou zvěř, které považuji za vůbec nejatraktivnější lovecké akce, měl jsem nemalé dilema, jakou zbraň si vlastně mám zvolit. Klasická opakovací nebo samonabíjecí kulovnice je pro někoho tradiční volba, ale jen pokud jste někde na poli s širokým výhledem. Avšak jde-li člověk přímo do leče, tedy do tlaku, taková zbraň je ve vegetaci, kde vám něco může vyběhnout doslova na pár metrů, velmi nemotorná a nepohotová. Pro tento účel považuji opakovací brokovnici za optimální, navíc je to univerzálnější zbraň i pro případné použití na drobnou zvěř. Tak uvádí známý střelec a instruktor článek o svojí oblíbené lovecké zbrani.
Pumpa Remington 870 není žádná novinka, spíš klasika a trvalka v nabídce výrobce. Osvědčila se jako zbraň pro lov i v těch nejtvrdších podmínkách a spolehlivě plní své úkoly i v rukou policistů a vojáků. Autor seznamuje čtenáře se svojí zbraní včetně individuálních úprav. Nechybí ani střelecký test s běžně dostupnými jednotnými střelami.
Článek Kančí set se slugy najdete ve Střelecké revui číslo 6/2021 na stranách 40 a 41 a doplňuje ho podrobnější informace o Remingtonu 870 na následujících třech stranách.

Koupit časopis