krátké zbraně,  Novinky

KelTec v roce 2021 – třicet let inovací

Tradičně musíme doplnit upoutávku na třešničku na dortu, kterou v každém čísle Střelecké revue tvoří monografie. V dubnovém čísle ročníku 2021 je věnována třicátému výročí firmy KelTec.

Společnost KelTec (dříve psaná Kel-Tec) CNC Industries, Inc., se sídlem v Cocoa na Floridě byla založena v roce 1991. Zaměřuje se na vývoj a výrobu originálních, inovativních, technicky zajímavých, ale přitom účelně konstruovaných zbraní. V tomto oboru nepochybně patří k nejpřednějším hráčům na světě. Napínání kreativních svalů není ve zbrojním průmyslu vždy oceněno, nezřídka je pravdou pravý opak. Spousta nových zbrojních firem byla založena, aby okopírovaly a produkovaly sto deset let starou konstrukci M1911, víc než sto let staré konstrukce pušek Winchester a Marlin, mnoho desetiletí staré revolvery Smith & Wesson a nyní, po vypršení Stonerova patentu, také samozřejmě zbraně na platformě AR-15… Vypadá to, že u KelTec se o tyto trendy nestarají.

Pro zájemce o zbraně stačí zmínit například malorážkovou pistoli a karabinu se zásobníkem až na třicet nábojů, „douválcovou“ opakovací brokovnici se dvěma nábojovými schránkami, zlamovací samonabíjecí karabinu a další originální modely a bude vědět, že v monografii najde zajímavé čtení.

Koupit časopis