krátké zbraně,  Novinky

Kimber R7 Mako

Kimber Mfg Co. patří mezi firmy, které vyrábějí zbraně v nekompromisní kvalitě – a ještě k tomu velmi hezké. Před lety to byly pušky, potom ale převážily pistole a od roku 2016 přibyly také revolvery. Navíc už dřív firma vedle velkých pistolí na bázi Coltu 1911 začala nabízet i menší pistole pro skryté nošení, jako EVO SP a Micro/Micro 9.

Poptávka po téměř jakýchkoliv zbraních v poslední době v USA rostla raketovým tempem a přišel stav, že zákazníci, kdyby mohli, rozebírali by si prý hotové pistole Kimber hned na konci výrobní linky. Výrobce nestíhá a projevuje se to i na jeho sortimentu. Společnost funguje v takovém fofru, že napřed nevydala ani informace o novinkách pro rok 2021. Nebyl na ně čas. Z nic moc nabídky pistolí Kimber na našem trhu soudíme, že export mimo USA je dnes pro firmu, podobně jako pro řadu dalších, spíš druhořadý.

Že by Kimber během letoška přišel s nějakou zásadnější novinkou, jsme ale nečekali. Na konci léta, ve čtvrtek 19. srpna, však udeřil blesk z čistého nebe. Kimber skutečně nikoho nevaroval. Tedy kromě několika amerických novinářů, kteří hned druhý den po jejím představení pustili na internet videa. Takže ano, vznikl první polymerový velkokapacitní Kimber R7 Mako. Mako je nejrychlejší druh žraloka, který údajně dokáže plout rychlostí až 70 km/h a jeho průměrná délka se pohybuje kolem tří metrů. Na člověka prý neútočí nijak často. Pro obrannou pistoli to asi není špatný název.

Nová pistole je představena v článku Kimber R7 Mako na stranách 12 až 15 Střelecké revue číslo 11/2021.

Koupit časopis