dlouhé zbraně,  Novinky

Largo .556

Existují lidé, kteří nemají zbrojní průkaz, ale také by chtěli mít osmapadesátku. Pokud se nepokusí sehnat něco na černém trhu, což se nedoporučuje, nabízí se několik legálních možností. Ta první je znehodnocená zbraň. Ale se znehodnocováním je to dnes hodně špatné. Další možnost je expanzní zbraň, která je však ve Slovenské republice, kde žiji, podstatně dražší. Zanedlouho možná přibudou legislativní komplikace. V prodeji je i airsoftová kopie osmapadesátky. To je sice atraktivní a jednoduché řešení, ale kde je ten pocit opravdovosti? Poslední možnost, která se nabízí, je flobertka v kabátě vz. 58.

Cílem výrobce bylo vyvinout výrobek, který bude nejen pěkně vypadat, ale bude si z něj možno také legálně bouchnout. Pro potěšení svoje, kamarádů nebo třeba dětí či vnoučat. Jako jedna z možností se nabízela přestavba zbraně na volně prodejnou flobertku. Kromě nápisu Antilopa na zbrani nacházíme logo výrobce K ARMS, označení Largo .556, a pochopitelně zkušební značku z roku 2017. Na zbrani je také vyznačena ráže zbraně 6 mm Flobert a skutečnost, že energie střely je nižší než 7,5 J.

Konstruktér Sa 58 Ing. Čermák by se asi nestačil divit, co všechno se dá z osmapadesátky postavit. O zajímavé flobertkové verzi ze Slovenska se píše v článku Largo .556 na stranách 44 až 47 Střelecké revue číslo 10/2021.

Koupit časopis