krátké zbraně,  Novinky

Lone Wolf a Guardian

Glocky se v severní Americe pevně uchytily a už je nikdo neodpáře. Jenže jsou to čistě služební pistole a na závodech ve sportovní střelbě s nimi žádnou díru do světa neuděláte. Takže nastala situace typická pro USA. Civilní majitelé Glocků začali nosit své zbraně k ladičům. Starší puškaři nad plasťáky ohrnovali nosy. Mladší si řekli, že zákazník je pán a pustili se do nelehkého úkolu: udělat z blbovzdorné armádní a policejní pistole sportovní zbraň. Zpočátku ani sami netušili, jak lukrativní kšeft rozjeli. V USA má Glocky údajně nadpoloviční počet policejních sborů a civilních majitelů je několikanásobně víc. Takže na Glocky je dnes nabalený celý ladičský průmysl.

Lone Wolf Distributors je americká společnost se sídlem v Priest River v Idahu, která se prohlašuje za největšího světového dodavatele kompletního sortimentu náhradních dílů a dlouhé řady ladičských součástí pro pistole Glock. Ten sortiment je dnes tak široký, že podobně jako Colt 1911 je možné sestavit úplný Glock z ladičských dílů. Výsledky úprav jsou přinejmenším zajímavé a mohly by zaujmout i některé z českých vlastníků Glocků.

Podrobný článek o úpravách Glocků najdete v únorovém čísle Střelecké revue ročníku 2021 pod titulkem Lone Wolf a Guardian na stranách 11 až 15.

Koupit časopis