krátké zbraně,  Novinky

Magnum Research BFR

Mezi střelci najdeme takzvané rozumné, kterým stačí když zbraň střílí (pokud možno přesně) a na výkon nehledí. Další skupina nehledí ani tak na přesnost, ale obdivuje zbraně, kterým ti rozumnější říkají ruční děla. Pokud to udělá pořádnou ránu, dokáže prostřelit cihlovou zeď a navíc slušně trefuje, jsou schopní zbrani odpustit i pohmožděné zápěstí. Této skupině jsou určeny BFR – asi největší a nejvýkonnější sériové revolvery na světě.

Není to žádná novinka. Vyrábějí se už nejméně dvacet let, samozřejmě v USA. Objem výroby odpovídá počtu nadšenců, kolem tisícovky ročně. Vypadají jako poněkud přerostlé westernové revolvery, ale rozsah ráží je úctyhodný: zvládnou prakticky všechny nejvýkonnější pistolové a revolverové náboje. K tomu přibyla varianta s prodlouženým válcem na puškové náboje středních výkonů až po ráži 45-70. Takže pokud máte v úmyslu vyrazit s revolverem na lov medvěda, losa, nebo bizona, máte k tomu vhodnou zbraň.

Ani zavedené firmy dnes nemohou spoléhat na staré modely. Novinky v nabídce nejvýkonnějších revolverů vám představí článek Magnum Research BFR na stranách 16 až 20 Střelecké revue číslo 1 ročníku 2021.

Koupit časopis