krátké zbraně,  Novinky

Maxim-Silverman M1896

Pistole Maxim-Silverman jsou nápadné velikostí, hmotností i futuristickým vzhledem. Mají extrémně skloněnou rukojeť, jež svírá s osou hlavně úhel 45°. Nábojiště se nachází téměř v polovině délky zbraně, přičemž tělo zbraně vzadu sahá až za rukojeť, zatímco dopředu ční 7,2 palce dlouhá pevná hlaveň s válcovým profilem. Známé prototypy v rážích 7,65 mm a 8,5 mm Borchardt však mají hlavně s osmibokým profilem a délkou 7 palců.

Konstrukčně jsou Silvermanovy pistole vyřešeny s velkým důvtipem. Mají jen 16 (18) dílů – kam se hrabe Glock nebo stará dobrá M1911.

Varianta v ráži 455 Webley 1,64 kg a má rozměry i hmotnost přesahující dokonce pistole Mars na velmi výkonné náboje 450 Mars. Díky extrémnímu sklonu rukojeti a daleko dozadu dosahujícímu tělu jsou však (pro některé střelce) velmi dobře vyvážené. Těch několik málo šťastlivců na světě, kteří měli možnost si ze zbraně vystřelit, potvrzuje naprosto minimální zpětný ráz.

Detaily konstrukce a fotografie této unikátní pistole najdete v článku Maxim-Silverman M1896 na stranách 64 a 65 Střelecké revue číslo jedna nového ročníku 2022.

Střeleckou revui č. 1/2022 si můžete objednat v tištěné verzi na www.casopisyprovas.cz bez platby za poštovné nebo v el. verzi na www.casopispresinternet.cz

Koupit časopis