krátké zbraně,  Novinky

Messerschmitt ME1911 45 Auto

Po přečtení titulku si asi řada čtenářů začne klepat na čelo. V redakci jim asi něco ujelo. Neujelo. Produkty z nabídky mladé německé společnosti Schmeisser GmbH se na stránkách našeho časopisu objevují pravidelně. Na první pohled vypadá katalog vyráběných zbraní trochu monotematicky, zase nějaká AR-15 a M1911… Nevyrábějí se nijak revolučním způsobem a firma se nepouští do neobvyklých konstrukcí. Firemní záměr je nabízet co nejdokonalejší zbraně pro co nejširší množinu střelců, ale ne za každou cenu. To je ostatně znát i z vyšší cenové hladiny. Nyní se však s veškerou důkladností pustili do pistolí se skoro až lidovou cenou.

ME1911

S pistolemi ME1911 se firma Schmeisser pod značkou Messerschmitt pouští do vod levnějších klonů M1911. Na první pohled však není patrný skoro žádný rozdíl proti skoro dvakrát dražším pistolím Hugo. Ten rozdíl však reálně existuje. ME1911 se přece jen vyrábějí v širších tolerancích a z méně výběrových dílů, pokud se montují od subdodavatelů. Dohromady však vzniká velmi dobře fungující celek, který drtivé většině sportovních střelců postačí k podávání konzistentních výsledků. Pistole ME1911 jsou tak pěkné, že být manažerem v krefeldské firmě Schmeisser, skoro bych se bál o prodej dražší řady Hugo 1911.

Německý značkový eintopf (Schmeisser, Messerschmitt a Colt 1911) představuje článek na stranách 22 a 23 Střelecké revue číslo 2 ročníku 2024.

Střeleckou revui č. 2/2024 si můžete objednat v tištěné verzi na www.casopisyprovas.cz bez platby za poštovné nebo v el. verzi na www.casopispresinternet.cz

Koupit časopis