Novinky,  ostatní

Natura Viva 2022

Příznivci sv. Huberta, Petrova cechu a sv. Antoše se mohou radovat! Poslední květnový víkend, od čtvrtka 26. 5. do neděle 29. 5. 2022, patří výstaviště v Lysé nad Labem již řadu let největší mezinárodní výstavě myslivosti, rybářství, včelařství a pobytu v přírodě Natuře Vivě. Záštitu nad akcí převzal ministr zemědělství Zdeněk Nekula a předseda Zemědělského výboru PSP ČR Michal Kučera.

„Přípravy na výstavu jsou v plném proudu a opravdu bude na co koukat. Vystavovatelé přivezou do Lysé nové modely kulovnic, brokovnic a malorážek, japonské kulovnice, představí zbrusu novou kolekci CZ 600, mnoho typů nově povolených tlumičů hluku výstřelu, optiky, luxusního oblečení a vybavení jak pro náročné lovce, tak i veškeré vybavení pro pobyt do přírody,“ říká manažerka výstavy Pavla Ličková.

Vystaveny budou trofeje okresních mysliveckých spolků, významné trofeje Vojenských lesů a statků a Lesů České republiky, Panství Žehušice přiveze do své expozice trofej zlatého jelena bílého.

Velká část haly B bude věnována partnerům výstavy.  Českomoravská myslivecká jednota představí kluby sokolníků, kynologů, autorů a trubačů. Příznivci Petrova cechu jistě navštíví expozici Českého rybářského svazu. V oblasti včelařství, kterou zde zaštítí Český svaz včelařů, najde návštěvník vše, co potřebuje pro chov včel. Nebude chybět expozice Středního odborného učiliště včelařského z Nasavrk. V expozici najdou návštěvníci i poradnu pro zájemce o chov včel.

„V doprovodném programu vystoupí trubači, kynologové, vábiči, sokolníci, věnovat se budeme kulinaření a zvěřině. Na venkovním pódiu budou po celou dobu výstavy bavit návštěvníky známé kapely a zábavné soutěže. Pro děti jsme společnými silami se svazy připravili poznávací stezku, na které budou plnit úkoly a poté si odnesou krásné odměny. S herečkou Klárou Jandovou pokřtíme mysliveckou přírodní Jankovu limču,“ představila připravované doprovodné akce druhá z manažerek veletrhu Natura Viva Eva Švecová. 

U vchodu jih lyského výstaviště je vybudováno parkoviště P+R s kapacitou 280 parkovacích míst a díky těsné blízkosti výstaviště v Lysé nad Labem s vlakovým nádražím, doporučujeme našim návštěvníkům cestovat do Lysé nad Labem vlakem. Železniční uzel Lysá nad Labem, Ústí nad Labem, Kolín a Hradec Králové k cestě vlakem přímo vybízí. Doprovodný program a seznam vystavovatelů naleznete na www.vll.cz.

„Těšíme se na setkání se všemi milovníky přírody, zvěře, myslivosti, rybářství, chovatelství a včelařství. Přijeďte k nám na Naturu Vivu a jistě nebudete zklamáni,“ pozval návštěvníky na závěr ředitel lyského výstaviště Ondřej Matouš.

Více informací najdete na:  www.vll.cz

TISKOVÁ ZPRÁVA

Pavla Ličková

Manažerka výstavy

Tel: 724 395 809

Koupit časopis