krátké zbraně,  Novinky

Paul Howe Glock

Společnost Wilson Combat čas od času přijde s laděnou pistolí, která vznikla podle not, jež dodala některá významná osobnost ze světa zbraní. Většinou to jsou vysloužilí vojáci ve funkcích proslulých instruktorů zacházení se zbraní nebo lidé z policejních složek. Někdy prošli oběma těmito líhněmi a nyní třeba aktuálně pracují v soukromém sektoru. Důležité je, že mají dobré jméno, vyznají se ve zbraních a chtějí na nich něco zlepšit. A současně chtějí protáhnout svoje jméno médii v souvislosti s firmou Wilson Combat.

S firmou Wilson Combat jsou většinou spojeny laděné Colty 1911. Nedávnou novinkou v nabídce ale je série Glocků. Svým jménem ji zaštítil Paul Howe. Zabojoval si v Mogadišu zrovna v době, když tam místní válečníci sestřelili proslulý americký vrtulník. Postupně se v armádě vypracoval na instruktora a později na staršího instruktora. Někdy kolem roku 2000 se master sergeant Paul Howe odebral do civilu a založil si firmu na totéž, co učil v armádě. Je vlastníkem a hlavním instruktorem společnosti Combat Shooting & Tactics (CSAT) se sídlem v texaském Nacogdoches.

Ke svým hrátkám s Glocky si Wilson s Howem vybrali modely 19 a 26, takže spíš ty menší. První pojme 15 nábojů ráže 9 mm Luger a je to glockovská klasika. Druhý je cvalík s krátkou rukojetí a dvouřadým zásobníkem na 10 nábojů, rovněž devítek Luger. Jedná se o pistole čtvrté generace Glocků.

Jak vypadají Glocky podle zkušeného ladiče Coltů se dočtete v článku Paul Howe Glock na stranách 16 až 18 dubnového čísla Střelecké revue ročníku 2022.

Střeleckou revui č. 4/2022 si můžete objednat v tištěné verzi na www.casopisyprovas.cz bez platby za poštovné nebo v el. verzi na www.casopispresinternet.cz

Koupit časopis