Novinky,  ostatní

Pepřenka HD410

Švýcarský puškař nebo spíš konstruktér zbraní a vynálezce Florian Kohli se nějakou dobu živil jako osobní ochránce a současně působil od roku 1992 jako střelecký instruktor. Už delší dobu střílí na dlouhé vzdálenosti do 1200 metrů, ale nikoliv s moderními optickými vymoženostmi, nýbrž s mechanickými mířidly.

V roce 2015 (pokud to už nedělal dřív) se Kohli pustil do vynalézání na poli zbraní, ale jeho patenty jsou známy až z doby po roce 2015, kdy si založil firmu KUGS v Ženevě a získal potřebné papíry na zbrojní vývoj a výrobu. Především konstruuje a vyrábí maximálně jednoduché, minimalistické zbraně. Už v roce 2018 přišel se svojí pistolí K7 a v roce 2020 s puškou LR90. V dubnu 2021 představil projekt vlastního nože a účastní se výstav s tematikou zbraní v rámci Švýcarska.

V loňském předvánočním čase Kohli předvedl na mezinárodní burze zbraní v Lausanne zbraň, která se hned tak nevidí – brokovou pepřenku s 18 hlavněmi ráže 410. Tedy pepřenku… Sám Kohli tomu říká revolver. Hlavním znakem pepřenky je svazek hlavní, který se otáčí vůči pevnému rámu s ostatními díly zbraně, Jenže tady je pouze hlavňový svazek s otočnou rukojetí. Nebo je to naopak a svazek rotuje vůči rukojeti? Ale ať už je to broková pepřenka, nebo nikoliv, koncepcí se každopádně jedná o naprostý unikát, který v minulosti snad ani nemá obdobu.

Neobvyklou zbraň představuje článek Pepřenka HD410 ve Střelecké revui číslo 3/2023 na stranách 20 a 21.

Střeleckou revui č. 3/2023 si můžete objednat v tištěné verzi na www.casopisyprovas.cz bez platby za poštovné nebo v el. verzi na www.casopispresinternet.cz

Koupit časopis