krátké zbraně,  Novinky

Plastové revolvery po dvaceti letech

Plasty se dnes uplatňují na stále větším počtu výrobků, jimiž lidstvo zaplňuje svět. Nahrazují dřevo, kov, přírodní textilie a vlastně i části lidského těla. V oboru zbraní se uplatňují už dlouhá desetiletí. Nejprve na střenkách, potom na předpažbích, pažbách. Zlom představovaly rámy samonabíjecích pistolí. Fůra lidí si ťukala na čelo, že tohle se přece nemůže ujmout, protože… no protože kdo to kdy viděl. Ale ono se to ujalo.

Poté, co se na přelomu 70. a 80. let objevily a posléze do armády prosadily pistole Glock s polymerovým rámem, aby pak začaly dobývat Ameriku, logicky se nabízela možnost pokračovat k revolverům. Jenomže ono se dlouho nic nedělo.

První plastový revolver se objevil od úplně nečekaného výrobce…, ale nedostal se do sériové výroby. První sériový model představila firma Ruger. A když měl Ruger plastový revolver, musely to konkurenční firmy Taurus a Smith & Wesson, které s Rugerem tvoří revolverovou velkou trojku, pochopit jako hozenou rukavici. Kdo nemá polymerový revolver, není dostatečně in. A Ruger ukázal, že to jde.

Přehled vývoje a současné nabídky plastových revolverů přináší článek Plastové revolvery po dvaceti letech na stranách 22 až 24 Střelecké revue číslo 10/2021.

Koupit časopis