krátké zbraně,  Novinky

Revolvery Korth

Když se před půlstoletím objevily na světových trzích revolvery od firmy Willi Korth ze severoněmeckého Ratzeburgu, připsaly si jedno zajímavé superlativům: byly to tehdy nejdražší revolvery na světě! Od té doby už jsou k dostání i dražší zbraně tohoto typu, avšak zbraně Korth si uchovaly nezpochybnitelnou známku nejvyšší kvality.

S revolvery Korth se u nás setkáváme jen sporadicky, avšak nedávno se některé modely dostaly do nabídky lounské prodejny Zbraně na objednávku. Mají několik společných znaků. Povrchová úprava ocelových dílů je provedena technologií DLC (Diamond Like Coating): na první pohled kovové díly vypadají jako kvalitně brynýrované, ve skutečnosti se jedná o absolutně jinou kvalitu. Dalším společným znakem je vynikající zpracování. Hledat na těchto high-end revolverech nějaké otřepy, stopy po nástrojích nebo jiné nedokonalosti se jeví jako ztráta času. Všechno dokonale lícuje a nikde nic nedrhne. Chod spouště z výroby je neobyčejně hladký. Je nesmyslné vůbec uvažovat o nějakém ladění.

Bylo zajímavé na vlastní oči vidět revolvery Korth ze současné produkce. Jejich vyzkoušení nebylo možné, protože budoucí majitel by si jistě nepřál dostat, byť jen trochu ostřílený exemplář. Kvalitu zbraní bylo možné posoudit na základě jejich prohlídky a také z internetových referencí. Cena revolverů Korth je skutečně vysoká. Na druhou stranu ten, kdo je schopen a ochoten takovou cenu akceptovat, dostane za své peníze kvalitu, kterou si zaplatil.

Přehled současné produkce těchto zajímavých zbraní najdete v článku Revolvery Korth na stranách 16 až 19 listopadového čísla Střelecké revue ročníku 2021.

Koupit časopis