krátké zbraně,  Novinky

Ruger P89

Jednou z relativně úspěšných, ale dnes již pozapomenutých konstrukčních řad původem služebních pistolí je rodina Ruger P-Series. Společnost Sturm, Ruger & Co. tyto zbraně vyráběla v několika modelech v letech 1985–2013. Tyto víceméně veteránské pistole pořád patří k celkem oblíbeným.

Autor tohoto článku vlastní Ruger P89 v nerezové variantě s decockerem. Pistole P89 byla uvedena na trh v roce 1991 a v podstatě se jedná jen o mírně upravený model P85 MKII. Současně jde o nejrozšířenější variantu z P-Series. I u nás jde o velmi rozšířené a cenově dostupné zbraně, kterých je komisní prodej plný. Tyto pistole se pravidelně objevují za ceny od 7000 Kč a díky své zcela mimořádné životnosti se budou objevovat dál. Jak na tom ale jsou z uživatelského hlediska?

V první řadě mohu potvrdit, že jde o nezničitelné a spolehlivé kladivo, které v případě nerezového provedení nevyžaduje prakticky žádnou údržbu. Čistím jen jednou ročně, a to spíš z principu, než že by to zbraň opravdu potřebovala. Všechny díly jsou nezvykle robustní. Těžko si představit, že by se něco zlomilo či ohnulo.

Podrobnosti o poměrně málo známé, ale relativně dostupné pistoli najdete na stranách 18 až 20 Střelecké revue číslo 11/2022 v článku Ruger P89.

Střeleckou revui č. 11/2022 si můžete objednat v tištěné verzi na www.casopisyprovas.cz bez platby za poštovné nebo v el. verzi na www.casopispresinternet.cz

Koupit časopis