krátké zbraně,  Novinky

Ruger Super Blackhawk

Mohutné revolvery ráže 44 Magnum nebo ještě výkonnější si ponejvíc oblíbili hobby střelci – milovníci velké rány. Střílet z takových zbraní je prostě svým způsobem záživné. Dále je používají sportovní střelci v některých disciplínách střelby na kovové siluety. Jako další aplikace přichází v úvahu lov spolu s obranou před postřelenou zvěří. Přímo k aktivnímu lovu se krátké zbraně používají třeba v USA nebo JAR. Výkonné revolvery se ale v první řadě používají jako záložní a na obranu proti útočícímu zvířeti, pro dostřelnou ránu a případně jako šikovnější alternativa k pušce při lovu v mimořádně husté vegetaci.

Pro tyto účely si autor článku pořídil Super Blackhawk Standard z uhlíkovky, ráže 44 Mag, se 7,5“ (190 mm) dlouhou hlavní. Spoušť je jedním slovem výborná, s bodovou charakteristikou, naprosto hladkým chodem a minimálním propadem. Zbraň je obecně velmi dobře řešena a i přes její velikost a váhu je s ní radost střílet.

Lovecké revolvery jsou v našich podmínkách rarity. Jak to funguje se dočtete v článku Ruger Super Blackhawk na stranách 21 až 23 třetího čísla Střelecké revue ročníku 2022.

Střeleckou revui č. 3/2022 si můžete objednat v tištěné verzi na www.casopisyprovas.cz bez platby za poštovné nebo v el. verzi na www.casopispresinternet.cz

Koupit časopis