dlouhé zbraně,  Novinky

Savage 110

Savage Arms je jeden z nejznámějších světových výrobců civilních dlouhých zbraní. V poslední době o sobě dává stále více vědět a přichází se zajímavými novinkami, z nichž některé se díky aktivitě firmy Proarms CZ dostaly i k nám. Jedná se o nové přírůstky modelové řady 110.

Od svých počátků modelová řada 110 prochází evolucí a na základě zpětných vazeb jsou nové modely zdokonalovány a optimalizovány pro konkrétní skupiny uživatelů. Asi nejvýraznější evoluční krok nastal v roce 2012, kdy byl u této modelové řady zaveden spoušťový mechanismus AccuTrigger.

Měl jsem možnost si prohlédnout pušku ráže 30-06 Springfield. Co se týče kvality zpracování, není co vytknout. Povrch hlavně, pouzdra závěru a kliky závěru je proveden matným černěním. Povrch válcového těla závěru je leštěný. Pažba z amerického ořechu je napuštěná olejem a potěší krásnou strukturou dřeva. Pro jistější úchop mají pistolová rukojeť a předpažbí vyřezanou rybinu, aby pažba neklouzala v ruce. Pažba má výškově stavitelnou lícnici a nastavitelnou délku. Botka pažby je masivní pryžová, ventilovaná.

Tuto a další novinky z nabídky kulovnic Savage představuje autor článku Savage 110 na stranách 42 až 45 prosincového čísla Střelecké revue ročníku 2021.

Koupit časopis