krátké zbraně,  Novinky

Savage Stance

Někdy v roce 2017 se naznačovalo, že společnost Savage Arms pracuje na nové samonabíjecí pistoli. Od firmy, kterou má většina zájemců o zbraně spojenu s výrobou levnějších loveckých a sportovních pušek to bylo překvapení. Ale při pohledu do vzdálenější historie to není nic nového. Už v letech 1907–1928 firma Savage vyrobila na čtvrt milionu samonabíjecích pistolí několika modelů. A jak firma uvedla, tak i Stance (v češtině postoj nebo též přístup) je pouze první z řady krátkých palných zbraní, které společnost v dohledné době chystá. Výrobce tuto svou pistoli ráže 9 mm Luger zařazuje do nikde přesně nedefinované kategorie mikrokompaktů, tedy malých pistolí pro každodenní a celodenní skryté nošení. Stance na první pohled není glockoid a trendu, který se v posledních letech prosazuje mezi malými pistolemi, se vymyká také jednořadým zásobníkem.

Nová pistole od Savage Arms nepřichází na pole neorané. Ostatní výrobci se postarali, aby měli zákazníkům, kteří požadují subkompakt s jednořadým zásobníkem, co nabídnout. Ačkoliv zde není taková tlačenice jako u pistolí s dvouřadým zásobníkem na 10+ nábojů, přesto i zde konkurence je. Kdo tedy představuje největšího konkurenta nové pistole? To je předmětem srovnání ve druhé polovině článku Savage Stance na stranách 16 a 18 Střelecké revue číslo 2/2022.

Střeleckou revui č. 2/2022 si můžete objednat v tištěné verzi na www.casopisyprovas.cz bez platby za poštovné nebo v el. verzi na www.casopispresinternet.cz

Koupit časopis