Novinky

Seminář Krav Maga: Od násilí ke svobodě

Již od roku 1999 připadá na 25. listopad mezinárodní den proti násilí na ženách. Valné shromáždění OSN tehdy vyzvalo vlády jednotlivých zemí, mezinárodní organizace a jednotlivé neziskové organizace, aby na tento den pořádaly akce zaměřené na zvýšení povědomí o problému.

K této příležitosti se podařilo připravit dva zajímavé a hlavně přínosné workshopy, které jsou pro ženy zcela zdarma. První z nich je seminář se světově známou psycholožkou Dorothe Trassl, jehož hlavním tématem budou traumata a inovativní způsoby léčby. Účastníci budou mít možnost si vše sami hned vyzkoušet a odnést si tak vlastní zkušenost.
Druhým z nich je praktický seminář Krav Maga zaměřený na řešení těch nejproblematičtějších situací a to, co a jak dělat při napadení na zemi. Tento seminář povede přímo Jakub Otipka, ředitel a hlavní instruktor České Krav Maga asociace, který k semináři dodává: „Ať už během sexuálně motivovaných útoků tak i při incidentech partnerského násilí ženy díky své menší fyzické konstituci končí na zemi. I proto je dobré vědět, jak se těmto situacím moci vyhýbat a co dělat, když se jim již vyhnout nelze a dojde na nejhorší.”

Termíny akcí:

• Dorothe Trassl – workshop od násilí ke svobodě

22. 11. 2021 18:00 – 21:00, odkaz pro více informací

• Jakub Otipka – Krav Maga / sebeobrana na zemi

28. 11. 2021 13:00 – 16:00, odkaz pro více informací

Podle dat Sociologického ústavu AV Čr z roku 2020 vyplývá, že:
• Až 95 % případů domácího násilí zůstává utajeno.
• V době lockdownu počet incidentů domácího násilí vzrostl až o 40 %
• Agrese domácího násilí se často ve finále obrací na děti.

Koupit časopis